Burulaş’ın deniz uçaklarını ENG Havacılık aldıBursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği’nin (BURULAŞ) deniz uçaklarını Antalya merkezli şirket ENG Havacılık aldı.

2010 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde havacılık faaliyetlerine başlayan ENG Havacılık, Gazipaşa-KKTC, KKTC-Adana ve Adana-Gazipaşa hatlarında kullanmak üzere girişimlerine başladı.

Şirket 19 koltuklu amfilik uçaklarla yapmayı planladığı yolcu taşımacılığı için BURULAŞ’a ait uçakların alımı konusunda anlaştı. BURULAŞ ile iki uçak için anlaşan şirketin Genel Müdürü Tulgay Özden, seferlerin karadan yapacağını, amfibik uçuş yapılmayacağını açıkladı. Teknik yeterlilik çalışmalarının başladığı belirtilen açıklamada, 3 yıllık bir ar-ge çalışmasının ardından amfibik uçaklar ile Akdeniz bölgesinde uçuş yapma kararı alındığı ifade edildi.

ENG Havacılık, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili daha detaylı açıklama yapılacağını duyurdu.

Kaynak : www.airporthaber.com

Reklamlar1 Comment

  1. ENG havacılık a tavsiye, Ankara’ nın batısındaki eski THK havaalanını kullanarak buradan Kemer-Kaş-Datça-alacatı-Girne gibi yerlere suya inişli seferleri planlayın ülkenin ve bölgenin bu konuda 1 numarası olursunuz.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.