Cumhurbaşkanı Erdoğan: “TÜDEMSAŞ’ı Ülkemiz ve İhracat İçin Güçlendiriyoruz”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yatırım bedeli 821 milyon lira olan 53 eserin ve hizmetin resmi açılışını yapmak üzere Sivas’a geldi. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nun önünde düzenlenen “Sivas Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş’yi (TÜDEMSAŞ) ülkemizin ihtiyaçları yanında, ihracata yönelik olarak da güçlendiriyoruz. Ülkemizi dünyanın, Sivas’ı da ülkemizin en büyük ekonomileri arasına sokmakta kararlıyız” dedi.

Sivas ile olan muhabbet, sevgi ve gönül bağlarının bambaşka olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ” Sivas, 16 Nisan halk oylamasında yüzde 71’in üzerindeki ‘evet’ oyuyla bize olan güvenini ve ülkesinin geleceğine sahip çıktığını herkese ilan etti. Bu desteğiniz için de her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Biz Sivas ile birbirimizi öyle sevdik ki aramıza kimseyi sokmayız. Rabbim, muhabbetimizi daim kılsın.” diye konuştu.

Erdoğan, geçtiğimiz 15 yılda Sivas’a 20 katrilyon değerinde yatırım yapıldığını belirtti.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde teknik sebeplerle biraz gecikme olduğunu ifade eden Erdoğan, projeyi adım adım takip ettiğini, gecikmeye yol açanlardan bizzat kendisinin hesap soracağını söyledi.
Erdoğan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın sadece Sivas ile bitmeyeceğini, buradan Erzincan, Erzurum ve Kars’a, oradan da Pekin’e, Demir İpek Yolu Hattına bağlanacağını anlatarak, Kars-Tiflis- Bakü Demiryolu’nu açtıklarını ve adım adım bu projeyi de hayata geçireceklerini anlattı.

Sivas’ı tüm demiryolu ağlarının merkezine yerleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Ülkemizin yük vagonlarının üretim merkezi olan Sivas’a bu yakışır. Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş’yi (TÜDEMSAŞ’) ülkemizin ihtiyaçları yanında ihracata yönelik olarak da güçlendiriyoruz. Ülkemizi dünyanın, Sivas’ı da ülkemizin en büyük ekonomileri arasına sokmakta kararlıyız. Bizim kimseden bir eksiğimiz yok. Tam tersine her alanda ziyadesiyle avantajlarımız var. Bunları değerlendirebilmemiz ancak bir, iri, diri, kardeş ve hep birlikte Türkiye olmamıza bağlı. Sivas’ın, tarihi misyonuna uygun şekilde bu büyük birlikteliğin lokomotifi olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Toplu açılış törenine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül de katıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.