Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi 2018 Yatırım Programı’na AlındıAK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesi’ne ilk kazmanın vurulmasına sayılı günler kaldığını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesi’ne ilk kazmanın vurulmasına sayılı günler kaldığını açıkladı. Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik ve Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde “Aksaray Ulukışla Demiryolu”nu 2018 Yatırım Programına alındığının altını çizen İnceöz; “Demir yolumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte Aksarayımızda üretilen ihraç mallarının Mersin Limanına ekonomik olarak daha cazip fiyat ve koşullarda taşınması Aksarayda yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantaj sağlayacak. Aksarayımız böylece yatırımcılar için biz cazibe şehri haline gelecektir” dedi.

İnceöz; “Bilindiği üzere demir yolunun özellikle ticari, lojistik faaliyetlerde maliyet oranı oldukça düşüktür. Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesinin, 8 kmlik bağlantı yolu ile OSBmize bağlanması ile, OSBmize gelen yatırımcı sayısında artış olacağını göz önüne alarak, 3. OSB alanı için gerekli tüm adımlara atmaya başladık.” dedi.

İnceöz, Aksaray Ulukışla Demiryolu’nun bir önce hayata geçirilmesi için tüm çalışmaları yakından takip ettiğinin altını çizerek, “2018 yılı yatırım programına aldırdığımız proje 1 milyar 131 Milyon 500 bin TL’ye mal olacak, 86 kilometre hat uzunluğuna sahip Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesi’nin kesin projelendirme çalışmalarında artık sona gelindi” dedi.

KIRŞEHİR-AKSARAY DEMİRYOLU`NDA İLK İMZA TAMAM

16 Şubat tarihinde, Kırşehir-Aksaray Demiryolu etüt-proje sözleşmesinin imzalandığını ve Mart ayı içerisinde yer tesliminin yapılarak proje çalışmalarına başlanacağının müjdesini veren İnceöz, “Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesinin hayata geçirilmesine sayılı günler kala, yatırımcılar Aksarayımıza büyük ilgi göstermeye başladı. Kırşehir-Aksaray demiryolu projesinin tamamlanmasıyla birlikte, Aksarayımızı Samsun Limanına da bağlayarak Kuzey-Güney tren yolu bağlantı hattı sağlanmış olacaktır” dedi.

AKSARAY OSB BÜYÜYÜYOR

Aksarayın teşvik sisteminde 6. bölgede yer almasından dolayı yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini ve 2. Organize Sanayi Bölgesinin de yüzde 100 doluluğa ulaştığı bilgisini veren İnceöz; “Bilindiği üzere demir yolunun özellikle ticari, lojistik faaliyetlerde maliyet oranı oldukça düşüktür. Aksaray Ulukışla Demiryolu Projesinin, 8 kmlik bağlantı yolu ile OSBmize bağlanması ile, OSBmize gelen yatırımcı sayısında artış olacağını göz önüne alarak, 3. OSB alanı için gerekli tüm adımlara atmaya başladık.” dedi. Aksarayın sanayi ve üretim şehri olma yolunda kararlı adımlarla ilerlediğini ifade eden İnceöz sözlerine şöyle devam etti: “Aksaray OSBmize 3. ek alanı için yer tahsis işlemlerini tamamlayarak, alt yapı ve arıtma çalışmalarının startını verdik. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra en kısa zamanda OSBmizin 3üncü etabı Aksaray`ımıza yatırım yapan iş adamlarımızın hizmetine sunulacaktır.”

AKSARAY BÖLGESİNİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik ve Kalkınma Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde “Aksaray Ulukışla Demiryolu”nu 2018 Yatırım Programına alındığının altını çizen İnceöz; “Demir yolumuzun faaliyete geçmesiyle birlikte Aksarayımızda üretilen ihraç mallarının Mersin ve Samsun Limanlarına ekonomik olarak daha cazip fiyat ve koşullarda taşınması Aksarayda yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantaj sağlayacak. Aksaray`ımız böylece yatırımcılar için biz cazibe şehri haline gelecektir” dedi.

AKSARAY HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

İnceöz, Aksarayın göç veren değil, göç alan bir şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin altını çizdi. Tarım ve hayvancılık şehri olan Aksarayın AK Parti iktidarı ile sanayi alanında da hızla gelişme gösterdiğini ifade eden İnceöz, Teşvik Sistemiyle birlikte yatırımcıların artık Aksaray’ı tercih ettiğini ifade etti. Aksarayın ekonomisine, istihdamına ve büyümesine katkı sağlayacak yatırımların daha verimli, kalıcı ve artıcı hale gelebilmesi için Aksaray Ulukışla Demiryolunu hayata geçirmek için tüm çalışmaları yakinen takip ettiğini söyleyen İnceöz “Göreve geldiğimiz günden bu yana Aksaray`ımızda gerçekleştirmek istediğimiz ve büyük emek verdiğimiz projelerin başında gelen “Aksaray Ulukışla Demiryolu” projesinin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen, katkısı olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, bu projeye yüreğini koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.