Konforlu Toplu Ulaşımla Tanışan Dağbeli ve Bademağacı’nda Yüzler GülüyorAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin merkeze 54 kilometre uzaklıktaki Döşemealtı İlçesi Dağbeli ve Bademağacı mahallelerine başlattığı toplu ulaşım seferleri vatandaşların büyük memnuniyetini kazandı. Eski dolmuşlardan kurtulan, klimalı ve konforlu otobüslerle ulaşımın keyfini yaşayan mahalle sakinleri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ramazan Ayı içerisinde Döşemealtı’nda katıldığı iftar programında Dağbeli ve Bademağacı’nda yaşayan vatandaşlara toplu taşıma seferi müjdesi vermişti. Başkan Türel’in bu müjdesi kısa sürede gerçekleşti, DC27 Nolu Otogar-Diş Hastanesi-Döşemealtı-Dağbeli-Bademağacı hattı hizmet vermeye başladı. DC27 nolu hat bölge halkının yüzünü güldürdü. Antalya’ya ulaşımları kolaylayan Dağbeli ve Bademağacı sakinleri, konforlu ve rahat ulaşımın sevincini yaşıyor.

Konforlu ve rahat yolculuk yapıyoruz
Bademağacı sakinlerinden Tahsin Cüner, “ Otobüs seferleri çok güzel oldu. Hem saatleri hem de ücreti bizleri çok memnun etti. Sabah Antalya merkezde bir işimiz olduğunda otobüse binip işimizi bitirip öğlen tekrar Bademağacı’na dönebiliyoruz. Menderes Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Allah, Menderes Başkandan razı olsun
Bademağacı Mahalle Muhtarı Salih Oktay, “Mahalle halkı seferlerden çok memnun.Yeni otobüslerimiz hem klimalı hem geniş rahat yolculuk yapıyoruz. Vatandaşımız Antalya’daki işini rahatça görüp gelebiliyor. Bu büyük bir rahatlık. Allah Menderes Başkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Eski dolmuşlara binmeye korkardık
Şaban Kuntar ise, “Seferlerden önce eski dolmuşlarda Antalya’ya sallana sallana gidiyorduk. Dolmuşlara binmeye korkuyorduk. Ne klima vardı ne ısıtıcı. Rezillik yani. Şimdi yeni modern otobüslerle o korkuyu attık. Kim istemez rahat yolculuğu. Yeni otobüsler hem büyük hem klimalı. Şoför arkadaşlarla çok anlayışlılar. Hepimiz çok memnunuz. Ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Bucak otobüslerine mahrumduk
Bölge sakinlerinden Musa Akan daha önce Antalya’ya ulaşmak için Bucak otobüslerine mahkum olduklarını hatırlatarak, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti çok iyi oldu. Fiyatı kadar konforu ve saatleri de vatandaşlar için çok uygun. Artık merkeze ulaşımım daha kolay, hızlı ve rahat” dedi.

Gün içinde dolu dolu seferler
DC27 Nolu Hat 07.00, 10.00, 15,30, 18.00 saatlerinde Otogar ve Bademağacı’ndan karşılıklı sefere çıkıyor. Son sefer Bademağacı’ndan 20.15’te hareket ediyor. DM 85 ve DM 86 hatları ile de vatandaşların Döşemealtı’ndan diş hastanesine kadar rahatlıkla tek araçla ulaşımları sağlanıyor.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.