İETT’den 3. Havalimanı’na Bagajlı Lüks Taşımacılık HamlesiİETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İstanbul Yeni Havalimanına bagajlı lüks taşımacılık yapılmasıyla ilgili bir ihaleye çıktı. 4 Eylül tarihinde kapalı teklif usulü arttırma ile yapılacak ihaleyi kazanacak olan şirket 10 yıl süreyle 18 hat üzerinde 150 otobüsle İstanbul Yeni Havalimanı arasında taşımacılık yapacak.

150 otobüsle günde 75 bin yolcunun taşınması beklenirken otobüs durakları terminalin altında yer alacak. Yürüyen merdivenler veya asansörle terminale geçilebilecek. Bagajsız seyahat edenlere yönelik ise 36 İETT otobüsü hizmet verecek. Bu taşıma ile de 15 bin kişiye hizmet verilmesi bekleniyor.

İstanbul Yeni Havalimanında ulaşımla ilgili ayrıca ilk etapta 660 adet ticari taksi de hizmet verecek. Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı arasındaki metronun ise 2019 yılı sonu, 27 kilometreden oluşacak 6 istasyonun olduğu Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı arasındaki metronun ise 2020 yılı sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Öte yandan şirketlerin taşınma için hazırlıkları sürerken, Türk Hava Yolları kendisi ve iştirakleri için muhtelif çeşit ve adetlerde mobilya alımı ilanına çıktı.

Reklamlar