Darüsselam-Morogoro Demiryolu Projesinde İlk Ray Serimi GerçekleştiYapı Merkezi’nin yapımı üstlendiği Darüsselam – Morogoro Demir Yolu İnşaatı projesinde büyük bir başarıya daha ulaşıldı.

İlk rayların gelişi ile birlikte düzenlenen İlk Ray Serim Seremonisi, Tanzanya Ulaştırma Bakanı Sayın Isack Kamwelwe, Tanzanya Ulaştırma Bakan Danışmanı Atashasta Nditie, Hükümet SözcüsüHassan Abbas, TRC Genel Müdürü Masanja Kadogosa, TRC Proje Müdürü Maizo Mgedzi ve Yapı Merkezi Proje Müdürü Kemal Artüz’ün liderliğindeki ekiple, coşkulu bir törenle gerçekleştirildi.

Bakanın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Darüsselam – Morogoro Demiryolu İnşaatının ilerlemesinden çok memnun ve mutlu olduğunu, bundan sonra gelişmelerin aynı şekilde devam etmesini beklediklerini ve projenin beklenen sürede bitirileceğine olan inancını bir kere daha tekrar etti.

TRC Genel Müdürü Sayın Masanja, Bakan’ın söylediklerine katıldığını ve ayrıca TRC ve Yapı Merkezi’nin çok iyi bir iş birliğinde olduğunu, iyi bir koordinasyon yakaladıklarını ve bundan çok mutluluk duyduğunu ifade etti.

Tören, heyetin travers fabrikasına yaptığı gezi ile son buldu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.