Bakan Turhan, Trabzon’daki Ulaşım Yatırımlarını İnceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, memleketi Trabzon’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

Bakan Turhan, beraberindeki Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ile birlikte Maçka Tünelleri ve Maçka-Zigana karayolunda incelemelerde bulundu.

Yapılan yatırımları inceleyen Bakan Turhan’ın bir sonraki adresi ise temeli 2011 yılının Mayıs ayında atılan ve yapımı 7 yıldır süren toplam 24 kilometre uzunluğunda 2×3 şeritli bölünmüş yol olarak yapımı devam eden Kanuni Bulvarı Projesi’nde oldu. 12 köprülü kavşak, toplam uzunluğu 6,5 kilometre olan 8 çift tüp ve 441 metre uzunluğunda 1 tek tüp olmak üzere toplam 17 tünel ve toplam uzunluğu 7 bin 888 metre olan 55 köprü bulunacağı projede hakkında bilgiler alan Bakan Turhan, kente çok önemli yatımların olduğunu söyledi.

Öte yandan, Bakan Turhan Kaşüstü Kavşağı, Kaşüstü Kur’an Kursu ve Çağlayan-Yalıncak-Çimenli-Kaşüstü Yolu inşaatlarını da denetledi.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.