İzmir’i BTK Demiryolu Hattına Bağlama Hedefiizmirden bakuye demiryolu hedefi
izmirden bakuye demiryolu hedefi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 8. Genel Kurulu dün İzmir’de gerçekleştirildi.

“TÜRKPA’nın ilk 10 yılı ve parlamentolar arası işbirliğinin geleceği: İşbirliğine yeni yaklaşımlar” başlıklı konferansta konuşan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, kurulda bir araya gelen ülkelere birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Yıldırım, “Devletlerimizin kaderi birbirine bağlıdır. Türk tarihinin en bahtlı dönemindeyiz. Tarihimizde hiçbir zaman bu kadar yakın olma imkanı bulamadık. Biz tarihi birlikte yazıyoruz. Tarihte büyük devletler ve medeniyetler kurmuş milletin evlatları olarak geleceği emin şekilde inşa ediyoruz. Bir olursak diri olacağız, kardeş olacağız, geleceği birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Yıldırım, “Yakın zamanda İzmir’i Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattına bağlamak gibi bir hedefimiz var. Bağlandığında İzmir Limanı artık Orta Asya’ya da hizmet verecek hale gelecektir. Bugün TÜRKPA’nın 10’uncu yılını kutluyoruz. Bir zamanlar hayal bile edemediğimiz birliklerin kuruluşlarını kutlamak tarifi imkansız duyguları beraberinde getiriyor” diye konuştu.

Kaynak : www.sabah.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.