Malatyalılar, 4 Eylül Mavi Trenini Geri İstiyor

malatyalilar 4 eylul mavi trenini geri istiyor
malatyalilar 4 eylul mavi trenini geri istiyor

Efsane” olarak adlandırılan 4 Eylül Mavi Treni artık faaliyette bulunmuyor. Malatyalılar ise o treni geri istiyor


Yediden yetmişe herkesin merakla beklediği bir konu 4 Eylül Mavi Treni meselesi… Şimdilerde faaliyette olmayan ama faaliyette olduğu zamanlarda her kesime hitap ederek sempati kazanan bir trendi o. Uzun zamandır sefer yapmayan bu treni Malatyalılar geri istiyor…

Bilindiği gibi 2016 yılında Başkentray çalışmaları nedeniyle Malatya-Ankara-Malatya arasında işletilen 4 Eylül Mavi Treni’nin seferlerinin iptal edildiği bildirilmişti.

TCDD AÇIKLAMA YAPTI

Devlet Demir Yolları (TCDD) 5. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yatırım programında yer alan Başkentray nedeniyle Sincan, Ankara ve Kayaş hattının yeniden inşa edilmesi nedeniyle 11 Temmuz 2016 ile 11 Aralık 2017 tarihlerinde yolun tren trafiğine kapatılacağı belirtilmişti. Bu tarihten itibaren ise bahsi geçen trenin seferleri durdurulmuştu.

YOLCU SAYISI AZALDI

Öte yandan, söz konusu açıklamada geçen tarihlerin üzerinden neredeyse bir yıl daha geçti. Yolun tamamlanmasına rağmen Mavi Trenin sefer yapmaya başlamaması ise Malatyalıların dikkatini çekti. 2 yıldan uzun bir süredir o tren bekleniyor ve halen bekleniyor. Edinilen bilgilere göre, Mavi Trenin kalkmasından sonra bölgede yolcu sayısının da azaldığı belirtiliyor.

Konuya ilişkin yorumda bulunan vatandaşlar ise, genel anlamda şunları söylüyor:

“4 Eylül Mavi Treni bizimdi. Vatandaş o trenle çok gezdi ve onu çok sevdi. Ulaşım noktasında kolaylıklar sağlıyordu. Yıllardır o tren gelmiyor, sefer yapmıyor. Biz o treni geri istiyoruz.”

Kaynak : www.busabahmalatya.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar