3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi İhalesi 2019 Yılında Yapılacak!3 katli buyuk istanbul tuneli projesi ihalesi 2019 yilinda yapilacak
3 katli buyuk istanbul tuneli projesi ihalesi 2019 yilinda yapilacak

İstanbul’un mega projeleri arasında yer alan 3 katlı büyük İstanbul tüneli projesi hakkında yeni açıklama geldi. İhale tarihi belli oldu.

Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer alan ve İstanbul’da yaşanan trafik çilesini büyük oranda azaltacak olan 3 katlı büyük İstanbul tüneli projesi hakkında yeni açıklama geldi.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalei YİD İle Yapılacak

Türkiye’nin Yap İşlet Devret projeleri arasında yer alan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli hakkında KGB Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak yeni açıklamalarda bulundu. Çıtak 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin ihale tarihini 2019 yılı olarak açıklarken ihalenin Yap İşlet Devret modeli ile yapılacağını söyledi.

Çıtak “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin ihalesini YİD modeliyle 2019’da gerçekleştireceğiz. 2019 yılının sonunda, mevcut Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metrosu’nu Sabiha Gökçen Havaalanı’na bağlamayı planlıyoruz. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı hattı 2019’un sonunda, Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu 2020 sonunda tamamlanacak.

Bu hatlar 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile de entegre olacak. 44,7 kilometre uzunluğunda Karadeniz ile Marmara’yı birleştiren boğaza alternatif bir su kanalı olacak Kanal İstanbul Projesi’ni de diğer ulaşım modlarının
bağlantılarını planlayarak gündeme aldık. Onunla ilgili proje çalışmalarımız son aşamaya geldi.

Bu proje kapsamında Karadeniz’de lojistik merkez ve konteyner yük limanı, Küçükçekmece içinde de bir yat limanı planlamaktayız” diyerek hem tünel projesi hem de yeni metro hatları projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kaynak : www.emlak365.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.