TCDD Taşımacılık Personelinin Sorunları Meclis Gündemine Taşındıtcdd tasimacilik personelinin sorunlari meclis gundemine tasindi 2
tcdd tasimacilik personelinin sorunlari meclis gundemine tasindi 2

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın cevaplaması istemi ile verdiği önergede TCDD Taşımacılık A.Ş. personelinin sorunlarını meclis gündemine taşıdı.

TBMM Başkanlığına sunulan önergede “Tren Hazırlama ve Hareket Formu olan( 5600) sayılı modeli hazırlama görevinin hiçbir eğitim verilmeden lojistik personeline devredildiği, tren teşkil işçilerinin altyapı ve Taşımacılık A.Ş. olarak ikiye ayrılması neticesinde işyerlerinde huzursuzluk yaşandığı, yine iş yerlerinin tamamına yakınında personel sıkıntısı çekildiği iddia edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Milletvekili Ok’un verdiği soru önergesideki sorular;

1- İltisak hakkı bulunan iş yerlerindeki tren teşkil görevlilerine verilen manevra tazminatı tüm tren teşkil görevlilerine de verilecek midir?

2- Taşımacılık A.Ş personeli için nakil dönemleri açılacak mıdır?

3- TCDD Taşımacılık ve Taşımacılık A.Ş için yeni personel alımı olacak mıdır?

4- Lojistik Memurlarına kılık kıyafet istihkakı verilecek midir?

5- Lojistik birimlerinin çoğunun taşrada ulaşım ve yemek sorunu sıkıntısı çektiği iddiası doğru mudur? Bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır?

6- Lojistik birimi içerisinde görevde yükselme sınavı açılacak mıdır?

7-Taşımacılık A.Ş personeline kullanılmayan ve boş olan lojmanlar tahsis edilecek midir?

8- Tren Teşkil İşçileri ve Lojistik Memurlarının yapmış oldukları fazla mesailerin karşılığı birçok işyerinde takas olarak kullandıkları iddia edilmektedir. Bu iddia doğru ise bu durumda personel mesailerinin karşılığı ücret olarak ödenecek midir?

9- Sayman ve Puantör unvanında bulunan personelin lojistik memurluğuna geçişleri yapılacak mıdır?

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.