Malatya-Sivas Arası Hızlı Tren İle 40 Dakikaya DüşecekSivas-Malatya arası 4 saat olan Malatya-Sivas arasındaki demiryolu yolculuğunu 40 dakikaya indirecek olan Hızlı Tren Projesinin inceleme değerlendirme komisyonu toplantısı (İDK)19 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek.

ÇED süreci başlayan Sivas- Malatya arası hızlı tren projesi İDK toplantısı gerçekleştirilecek. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yaptığı duyuruya, “Sivas ili Merkez, Kangal ilçesi sınırları içerisinde T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Sivas(Çetinkaya)- Malatya demiryolu(Hızlı Tren) projesi ile ilgili 19.02.2019 tarihinde İDK Toplantısı gerçekleştirilecektir ÇED raporu İlgililere ve kamuoyuna duyurulur” şeklinde.

Hızlı Tren Projesinin mevcut tren hattından bağımsız olarak geliş-gidiş olmak üzere iki hat olarak projelendirilen ve şuanda 4 saat olan Malatya-Sivas arasındaki demiryolu yolculuğu proje tamamlandığında 40 dakikaya inecek. Hat güzergahı; Sivas’ın, Kangal ilçesinin Çetinkaya Köyündeki İstasyonda başlayıp, Malatya sınırlarında sırasıyla Hekimhan, Yazıhan ve Battalgazi ilçelerinden geçerek Malatya’da son buluyor. Güzergahın uzunluğu 132 kilometre olup, yaklaşık 38 kilometrelik kısmı Sivas ili sınırlarında, 94 kilometrelik kısmı ise Malatya sınırlarında bulunuyor. (Memleket)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.