Tren Beklerken Rötarları Ördüğü Atkıyı Rekor Fiyata SattıMünih çevresinde her gün işe trenle giden bir kadının, trenin gecikme sürelerini üzerine işlediği atkı e-Bay’de 7 bin 550 Euro’ya alıcı buldu.

Bir buçuk metre uzunluğundaki atkıyı satın alan gizemli müşterinin, Alman demir yolları şirketi Deutsche Bahn (DB) olduğu ortaya çıktı. Atkının satışından elde edilen tüm gelir Almanya’da trenle yolculuk yapan ve ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım eden Bahnhofsmission Vakfı’na bağışlandı.

Ocak 2019 başında gazeteci Sara Weber sosyal medyada annesi tarafından örülen bir atkının fotoğrafını paylaşarak hikayesini anlattı. Sara Weber’in annesi Claudia Weber, geçen sene Münih ile Moosburg arasında gidip geldiği tren seferlerindeki gecikme sürelerini not aldı. 55 yaşındaki kadın daha sonra kendisine göre bir hesap yaparak bu süreleri atkının üzerine işledi.

Atkının orta kısmında oluşan uzun kırmızı bölümün yaz mevsimine ait olduğunu söyleyen bayan, 6 hafta süresince 40 dakikalık yolculuk için, 2 saat zaman harcadığını belirtti.

5 dakikanın altında geçikmesi durumunda gri renkli örgü ipini, 5 ile 30 dakika arası gecikmesi halinde pembe örgü ipini, 30 dakika ve üzeri gecikmelerde ise kırmızı örgü ipini kullandı.

Bahnhofsmission Vakfı yayınladığı mesajında tren firmasına teşekkür etti.

Son yıllarda yaşanan sefer gecikmeleri birçok kesimin tepkisini çekmişti. Trenlerde büyük ölçüde aksamalar yaşanması durumunda yolcuların tazminat talep etme hakkına sahiptir. Alman Demiryolları şirketi tren yolcularının gecikmeden doğan otel ya da taksi ücreti gibi masraflarını da tazmin ediyor denildi.(tr.euronews.com)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.