UTİKAD Bu Yıl Sektörü “İleri’ye” Dönüştürecekutikad bu yil sektoru ileriye donusturecek
utikad bu yil sektoru ileriye donusturecek

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, sektörün geleceğine yön vermek için yine kolları sıvadı. 2018 yılında UTİKAD Zirve 2018-Geleceğin Lojistiği ile lojistik sektörünün geleceğine ışık tutan UTİKAD, lojistikçileri ve sektör paydaşlarını 2019 yılının tüm dünyada öne çıkan kavramı ‘dönüşüm’ ile buluşturuyor.

“UTİKAD Zirve 2019-İleri’ye Dönüşüm”, 25 Eylül 2019 tarihinde Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu’nda gerçekleşecek. Lojistik sektörünün ve lojistik sektörü ile bağlantılı tüm sektörlerin yakın gelecekte geçireceği ileriye dönüşüm tüm yönleriyle bu zirvede ele alınacak.

UTİKAD’ın 19 Eylül 2018 tarihinde düzenlediği Geleceğin Lojistiği Zirvesi’nin devamı niteliğini taşıyan İleri’ye Dönüşüm Zirvesi’ne ürünlerin mevcut halinin üzerinde değişiklikler yapılması ile yeni bir işlevsellik ve görsellik kazandırılmasını hedefleyen İleri Dönüşüm (upcycle) kavramı ilham veriyor.

İleri Dönüşüm her ne kadar materyallere uygulanıyor olsa da yapay zeka, robotik girişimler, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmeler tüm sektörleri mevcut iş modellerinde katma değer yaratacak değişimlere zorluyor.

Bir başka deyişle teknoloji büyük bir hızla geleceği şekillendirirken uyum sağlayabilmek için lojistik firmalarından tedarik zinciri yönetenlere, üreticilerden tüketicilere kadar ileri dönüşüm gerekiyor. UTİKAD Zirvesi 2019’da ileri’ye nasıl dönüşüleceği ve bu dönüşüm dalgasından nasıl etkilenileceği konuşulacak.

Zirvede ayrıca fuaye alanında stantların yanı sıra anaokulu ve ilkokul düzeyindeki öğrencilerin ürettikleri eserlerin yer alacağı İleri Dönüşüm Çocuk Sergisi ile lise ve üniversite düzeyindeki gençlerin ürettikleri robotların yer alacağı Robotik Nesil İnovasyon Alanı’na yer verilecek.(UTİKAD)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.