YOLDER, TCDD Genel Müdürlüğü ve Sendikaları Ziyaret Ettiyolder tcdd genel mudurlugu ve sendikalari ziyaret etti
yolder tcdd genel mudurlugu ve sendikalari ziyaret etti

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti.

Demiryolu Bakım Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Kaya, Başkan Yardımcısı Suat Ocak ve Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Demirci Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü ve sendikaları ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Nuğman Yavuz, Bakım Dairesi Başkanı Fahrettin Yıldırım, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Korkmaz Koçer, Atama Şube Müdürü Ergünay Meşe ve Bakım Dairesi başkan yardımcıları ile görüşen YOLDER Yönetimi, üyelerin taleplerini içeren dosyaları ilgili birimlere sundu.

Öncelikle hat bakım onarım memurlarının sürveyanlığa geçişinin sağlanması ve arazi tazminatı alabilmelerinin önündeki engellerin kaldırılması, kısım şefi olmaya hak kazanan yol sürveyanlarının atamalarının tamamlanması, aplikasyon, tarım, köprü ve kaynak şefi unvanında çalışan personelin ücret farklarının düzenlenmesi ve Çorlu tren kazası konularının müzakere edildiği ziyaretlerde, üyelerin talep ve beklentileri yöneticilere iletildi ve hızla çözeme kavuşturulması talep edildi.

Türk Ulaşım-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) yöneticilerini de ziyaret eden YOLDER Yönetimi, ilgili sorunların çözümünde sendikalarda da müzakerede bulundu.

Ziyaretler neticesinde ilgili daireler, YOLDER ve sendikalar nezdinde sorunların takip edileceği ve çözüme kavuşturulması için işbirliği içinde çalışılması noktasında fikir birliğine varıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.