Eskişehir 3. Aşama Tramvay Projesi’nin Yüzde 90’ı TamamlandıEskişehir 3.Aşama tramvay hatları 7 farklı güzergahtan oluşmakta, 30 km. uzunlukta olan, üzerinde 20 adet durak(36 adet peron) bulunan, Ulaşım Ana Planı üzerinde 2030 hedef yılı için öngörülen yolculuk talebini karşılayabilecek kapasiteye sahip olan bir cadde tramvay sistemi olarak planlanmıştır.

Sistem mevcut hatlarla yeni hatları birbirine bağlayacak, hızlı toplu taşıma hizmet edecek bu proje; Eskişehir Büyükşehir Toplu Taşıma Sistemi ağının bir parçasını oluşturacaktır.

Bu kapsamda 13.04.2018 tarihinde işe başlanılmış ve işin yüklenici firması Metroray İnşaat Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Proje Koordinatörü olan Şenol ÖZDEMİR ile yapılan görüşmeler neticesinde iş kapsamında kullanılan malzeme ve ekipmanların büyük çoğunluğu Atalar Makine üretimi olan yerli ürünler kullanılarak, işin %90’lık kısmının tamamlandığı ve buna bağlı olarak toplamda; 24km hat, 3 adet trafo merkezi, 25 adet makas montajı, 23 adet peron ve yaklaşık 7,5 km katener hattı imalatları tamamlanmış olup, 71 Evler-Şehir Hastanesi hattı da test sürüşlerine hazır hale getirilmiştir.

Projenin tümüne bakıldığında yukarıda bahse konu tüm imalatlar 9 ayda tamamlanmış olup, kış şartları da göz önünde tutulduğunda çalışmalar rekor niteliğindedir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.