Hızlı Trenin Durak Noktası Dinar OlacakAfyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, İstanbul, İzmir güzergahları hızlı tren yol çalışmaları kapsamında Dinar’a gelerek incelemelerde bulunan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindeki heyet Dinar’da hızlı tren durağı ve iki adet hemzemin geçit yapılmasıyla ilgili bir takım incelemelerde bulundular.

Genel Müdür Apaydın’ın Dinar’daki incelemelerine TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdrsi Er eşlik etti. Er, Dinar’da yaklaşık yüz binin üzerinde nüfusun olduğunu çeşitli bölgelerde gerekli incelemelerin yapıldığını ve hızlı tren durağının ilçeye yapılacağını söyledi.

AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdrsi Er, “Dörtyoldan devlet hastanesine doğru giden yola hemzemin geçit yapılacak, gar’da bulunan lojmanlar kaldırılacak ve bölge de yeşil alan çalışması gerçekleştirilecek. Vatandaşların merakla beklediği hızlı tren projesinde de büyük gelişmeler var. Hızlı trenin durak noktası Dinar olacak. Dinarlı vatandaşlarımız Dinar’daki duraktan hızlı trene binecekler” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.