Kahramanmaraş Havalimanı’na 2 Milyon Yolcu Kapasiteli Yeni Terminal Binası

kahramanmaras havalimani 2 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasi
kahramanmaras havalimani 2 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasi

Kahramanmaraş Mitingi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’a yapılan yatırımları anlatırken, havalimanı yeni terminal binası hakkında da bilgi vererek şöyle dedi:


“2 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası inşa ettik”

“Kahramanmaraş’taki mevcut havalimanının yolcu kapasitesi yıllık 400 bindir. Havalimanımızın yolcu sayısı geçtiğimiz yıl 334 bine ulaştı. 40 binden buraya. Havalimanını Maraş’ın kapasitesine yakışır bir hale getirmek için yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binasını inşa ettik. Bu binayı 3 hafta önce hizmetinize sunduk. Havalimanımız geçici hudut kapısı olarak belirlendiği için burasının uluslararası uçuşlara açılmasının önünde de bir engel yok. Şayet havayolu şirketleri buraya tarifeli uluslararası uçuş yapmak isterlerse altyapı hazır.”

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve milletvekilleri tarafından karşılandı. Karşılamada Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdür Vekilimiz Mehmet Ateş de hazır bulundu. (DHMİ)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar