Stadler Atlanta Metrosuna 127 Metro Aracı Üretecek

stadler atlanta metrosuna metro araci uretecek
stadler atlanta metrosuna metro araci uretecek

Stadler Atlanta Metro için 127 adet metro aracı üretecek. Sözleşme tutarı 600 milyon ABD Doları olan bu dev sözleşmeyi imzalayan firma 2023 yılına kadar 25 adet opsiyonlu olmak üzere teslimatı gerçekleştirmeyi planlıyor.


MARTA adıyla üretilecek araçlar enerji tasarruflu açısında oldukça gelişmiş özelliklere sahip. MARTA 113 km / s hızında çalışan ve 750 VDC ile beslenen ve döt adet diziden oluşan bir araç. Her tren, 128 koltuk ve geniş bir ayakta durma alanına sahip. Ayrıca araçlar WiFi bağlantısı ile donatılmış ve engelliler için özel tasarlanmış.

Stadler, Atlanta araçlarını Salt Lake City’deki yeni tesiste birleştirmeyi planlıyor. Sözleşmeye göre, Stadler 600 milyon değerindeki sözleşmenin %60’ını yerli firmalardan sağlamak zorunda.

Minsk, Barselona, Berlin, Glasgow ve Liverpool metroları içinde imalat yapan firmanın bu sözleşmesi şu ana kadar imzaladığı en büyük ve kapsamlı sipariş.

Yeni trenler, dünyanın en büyük havalimanı olan Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı’na hizmet verecek.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar