TCDD 356 Personel Alımı Başvurusu Kimler Yapabilir

tcdd personel alimi basvurusu kimler yapabilir
tcdd personel alimi basvurusu kimler yapabilir

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü 356 işçi alımı için başvuruların ne zaman başlayacağını merak eden adaylar, şartlara dair de arayışları arttı. Peki 356 işçi alımına kimler başvurabilir?


TCDD PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI
86 Tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü (RTG CE SSG) olmak üzere toplam 356 işçi alımı için başvurular İŞKUR tarafından 9 Nisan 2019 tarihinden itibaren alınacak.

TCDD PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI NELER OLACAK?
Adaylar kontenjanlardan sadece birine başvuru yapabilecektir.KPSS şartı bulunmuyor.Başvurular il düzeyinde değil Ülke geneli olacaktır.Sadece erkek adaylar başvuru yapabilecek.TCDD personel alımı için 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranıyor.TCDD personel alımı sözlü sınav sonucuna göre olacaktır.Mezuniyet durumu olarak TCDD’nin 9 Mayıs’ta yayımlanacak ilanda yer alan öğrenim durum ve özellikle bölümlerini karşılamak gerekiyor.Farklı mezuniyetlere yapılacak başvurularda iş sözleşmeleri fesh edilecektir. Bu kapsamda mezuniyet şartları belli olunca durumunuza uygun başvuru önemlidir. 9 Nisan’da My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

TCDD PERSONEL ALIMI SAĞLIK ŞARTI
Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. Sağlık şartına dair tüm detaylara aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.“Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” iberesinin SAĞLIK RAPORUNDA olması şart!Göz, işitme vb. tüm detaylar ayrıntılı olarak aşağıdaki haberimizde yer alan PDF dosyasında yer almaktadır.

TCDD PERSONEL ALIMI PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME
TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. (mymemur)

TCDD Personel alımı ilan tam metni için tıklayınİlk yorum yapan olun

Yorumlar