Mızraklı: Toplu Taşım Şoförleri Daha Özenli Çalışmalı

mizrakli toplu tasim soforleri daha ozenli calismali
mizrakli toplu tasim soforleri daha ozenli calismali

Ulaşım Daire Başkanlığı Otobüs İşletmeleri Müdürlüğü’nde yürütülen çalışmaları inceleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, şoförlerin yolcularla olan ilişkilerinde gerekli özeni göstermeleri gerektiğinin altını çizdi.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, çalışma alanlarında incelemelerini sürdürüyor. Ulaşım Daire Daire Başkanlığı Otobüs İşletme Müdürlüğü’nde personellerle bir araya gelen Mızraklı, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günleri’ni kutladı. İlgili personellerden mevcut toplu taşıma araçlarının sayısı, hurdaya çıkan araçlar, kullanılan yakıt ve çalışma sistemi ile ilgili bilgi alan Mızraklı, daha sonra kent içi ve ilçelerde kullanılan toplu taşıma araçlarını yakından inceledi. Toplu taşıma araçlarının türlerine göre nerelerde hizmet ürettiğine dair de bilgi alan Mızraklı, öğrencilerin mağdur olmaması için Dicle Üniversitesi kampüs alanı içinde öğrencilere ücretsiz ring hizmeti veren toplu taşıma araçlarının sayısının artırılması gerektiğini bildirdi.

Şoförlere öfke kontrolü ve halkla ilişkiler eğitimi verilecek

Şoför ve yolcu ilişkileri ile ilgili personelin gerekli özeni göstermesi gerektiğinin altını çizen Mızraklı, daha iyi bir hizmet için şoförlere öfke kontrolü ve halkla ilişkiler konularında eğitimlerin verilmesini istedi. Kamusal hizmet yürüttüklerini vurgulayan Mızraklı, tüm personelin bu konuda dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Kamu alanında çalışma yürütenlerin öfkelenme gibi bir lükslerinin bulunmadığını aktaran Mızraklı, şoförlerin de bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi. Yurttaşlara daha iyi bir toplu taşıma hizmeti için gerekli personellerin, şoförleri sürekli uyarmasını isteyen Mızraklı, şoför arkadaşların insan ilişkilerine gösterecekleri özeni kılık kıyafetlerine de göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

Mızraklı, hafriyat alanını inceledi

Ulaşım Daire Başkanlığı’nda ki incelemelerini tamamlayan Mızraklı, daha sonra Yenişehir ilçesinde yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait hafriyat alanına geçti. Çalışmalar hakkında ilgili personelden bilgi alan Mızraklı, tespit edilen eksikliklerin giderilmesini istedi. Hafriyat alanında bulunan oto lastiği atıklarının alandan arındırılması gerektiğini bildiren Mızraklı, toplanan oto lastiği atıklarının Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Sanat Atölyesi’nde geri dönüşüm amaçlı değerlendirilebileceğini ifade etti.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar