Almatı Hafif Raylı Sistem İhalesi’ne Üç Türk Firması Teklif Verdi

almati hafif rayli sistem ihalesine uc turk firmasi teklif verdi
almati hafif rayli sistem ihalesine uc turk firmasi teklif verdi

Kazakistan’ın Almatı şehri Hafif Raylı Sistem Projesi’nin ikinci aşama ihalesine dört konsorsiyum teklif verdi. Stockholm’de düzenlenen UITP Global Toplu Taşıma Zirvesi’nde Almatı Electrotrans’ın temsilcisi Yelena Yerzakovich, “Sürdürülebilir çözümlere dayalı ulaşım sistemimizi modernize etmek ve geliştirmek istiyoruz” dedi.

İhaleye Teklif Veren Dört Konsorsiyum Şöyle
1- Itochu Corporation, CAF ve Makyol’dan oluşan ITOCHU Corporation (Japonya, İspanya, Türkiye)
2-ENKA (Türkiye)
3-CMEC (Çin); CMEC Çin Makine Mühendisliği Şirketi, CHSR Çin Yüksek Hızlı Demiryolu Teknolojisi Ltd. Şti., CRCC Çin Demiryolu Group Co, Ltd
4-Altom Kazakistan (Fransa, Japonya, Türkiye), Marubeni Corporation, Alstom Kazakistan, Gülermak, Meridiam tarafından kuruldu.

İhaleyi kazanan konsorsiyum, atölye, işletme kontrol tesisleri ve ofisleri içeren depo dahil, tüm hafif raylı sistemin detaylı tasarım ve yapımından sorumlu olacak.

Almatı Hafif Raylı Sistemi, Alatau ilçesinde 36 istasyon ve bir depo ile hizmet veren 22.7 km’lik bir hat olacak ve Almatı’nın ana caddelerini birbirine bağlayacak. Hat, Momyshuly ve Tole bi caddeleri, Panfilov caddesi ile Astana meydanına geçecek ve Makatayev ve Zhetysuskaya caddelerinin aşağısında olacak.

Almatı Hafif Raylı Sistem hattında, 36 hafif raylı sistem aracı hizmet verecek ve günde 76.000 ile 112.000 arası yolcu taşınacak.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.