Genel Müdür Erol Arıkan’dan 3 Temmuz Dünya Makinistler Günü Mesajı

genel mudur erol arikanin temmuz dunya makinistler gunu mesaji
genel mudur erol arikanin temmuz dunya makinistler gunu mesaji

41 yıldır emek vermekten büyük bir gurur ve mutluluk duyduğum demiryolu sektöründe demiryolcu kardeşlerimle birlikte; 24 saat, gece gündüz, bayram seyran demeden, günde yüzlerce yolcu ve yük treniyle binlerce yolcuyu, binlerce ton yükü ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu duyuyoruz.

1945 işçi makinist, 1712 memur makinist kardeşim bu gurur tablosunun mihenk taşlarıdır.

Son 17 yıldır hükümetlerimizin demiryolu sektörüne verdiği destekle görev ve sorumluluğumuzun gittikçe arttığı bir gerçektir.

Edirne’den Kars’a Samsun’dan Mersin’e ülkemizin dört bir köşesinde gelişen ve güçlenen demiryolu ağlarımız Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Çin’e Londra’ya uzanırken, makinistlerimizin yükü de artmaktadır.

Ancak teknolojiler ne kadar gelişirse gelişsin hepimizin bildiği gibi demiryolu mesleği sadece bir görev değil, sadece ekmeğimizi kazandığımız işyeri değil, demiryolu sevdamız, demiryolu yuvamız, demiryolu hayatımızdır. Bu duyguyu en fazla hisseden meslek gruplarının başında makinistlerimiz gelmektedir. Onların özverili, dikkatli, sağduyulu çalışmaları sonucunda trenlerin tekerleği dönmekte, demiryoluna duyulan güven ve itibar perçinlenmektedir.

Bizler de dünyanın yükünü taşıyan makinistlerimizin ulaşım hizmetinin gerektirdiği bilgi, tecrübe ile donatılmasına, sorunlarına çözümler getirmeye, daha iyi koşullarda görev yapmaları konularında elimizden gelen gayreti gösteriyor, her platformda haklarını savunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Temmuz Dünya Makinistler Günü dolayısıyla tüm makinist kardeşlerimi bir kez daha sevgiyle selamlıyorum. Bu vesileyle emekli makinist kardeşlerimi bir kez daha minnetle anıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyor, dünyadaki tüm makinist kardeşlerime Türkiye’den selam ve sevgilerimizi gönderiyorum.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.