İspanya’da Demiryolu İşçileri Greve Gitti

ispanyada demiryolu iscileri greve gitti
ispanyada demiryolu iscileri greve gitti

İspanya’da demiryolu işçilerinin bağlı bulunduğu Genel İş Konfederasyonunun (CGT) çağrısıyla yapılan grev nedeniyle ülke genelinde 700 tren seferi iptal edildi

İspanya demiryolları (RENFE) ile Genel İş Konfederasyonu sendikası (CGT) arasındaki görüşemelerden sonuç alınmaması üzerine sendikalar grev kararı aldı. Genel İş Konfederasyonu sendikası (CGT) ikramiye oranlarının düşük olması, dışardan hizmet alımı ve personel yetersizliği gibi maddelerin çözüme kavuşturulmasını istiyor.

İşçi sendikasının 12.00 ile 16.00 ve 20.00 ile 24.00 saatleri arasında aldığı grev kararı sonrası ülkede yük, yolcu, banliyö ve hızlı tren seferlerinden 700’ünün iptal edildiği açıklandı. Genel İş Konfederasyonu sendikası (CGT) işçileri iş bırakırken yolcu, yük, banliyö ve hızlı tren seferlerinden 700’ünün grev sırasında iptal edildiği bildirildi.

Tatil dönemine denk gelen demiryolu işçilerinin grevi, özellikle Madrid ve Barselona gibi büyük kentlerde seyahat eden vatandaşları zor durumda bıraktı. Yolculara yüzde 50 oranındaki asgari hizmeti garanti eden RENFE, bilet değişikliği ve iadelerde ek ücret alınmayacağını açıkladı. Genel İş Konfederasyonu sendikası (CGT) 14 ve 30 Ağustos ile 1 Eylül tarihlerinde de greve gidecek.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.