Hyperloop Treni, 2040 Yılına Kadar Hizmete Girecek

hyperloop treni yilina kadar hizmete girecek
hyperloop treni yilina kadar hizmete girecek

Günümüzde ulaşım, teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha kolay ve daha hızlı bir hale geldi. Yine de mühendisler ulaşımı daha kolay ve hızlı hale getirmek için çalışıyorlar, bu çalışmalardan biri de Hyperloop.

Üst düzey ray ötesi sistem olarak tanımlanan araç, hava ve demiryolu taşımacılığını birleştirerek hızlı, rahat ve verimli bir ulaşım sağlayacak. Edinburgh Üniversitesi’ndeki Hyperloop takımı HYP-ED’in teknik yöneticisi Daniel Carbonell, Hyperloop konseptini gerçeğe çevirmek için araştırmalara devam ettiklerini belirtiyor.

hyperloop treni yilina kadar hizmete girecek
hyperloop treni yilina kadar hizmete girecek

Carbonell, İngiltere’de SpaceX’in düzenlediği uluslararası yarışmada ilk üç prototip modülü ürettiklerini belirtti. Carbonell, “Yarışmanın ana odağı hız ancak HYP-ED olarak bu platformu temassız manyetik kaldırma ve itiş gibi yeni teknolojileri sergilemek için kullandık.” açıklamasını yaptı.

Daniel Carbonell, Hyperloop projesinin uçak ve tren teknolojilerini birleştirip düşük basınçta yüksek hızlı kapsüller oluşturduğunu ve bununla birlikte 1287 km/saat gibi yüksek hızlara ulaşabilmeyi hedeflediğini belirtti. Mühendisler, bu sistemin 20 yıl içerisinde hazır olacağını ve bu sistemin en geç 2040 yılında kullanılacağını belirtiyor.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar