Sivas Demiryolu Şehri Olduğu Takdirde İşsizlik Biter

sivas demiryolu sehri oldugu takdirde issizlik biter
sivas demiryolu sehri oldugu takdirde issizlik biter

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah PEKER Sivas’taki işsizlik için basın açıklaması yaptı. Peker açıklamasında bir çok konuya değindi.


Sivaslı iş adamlarımızın kendi öz memleketlerine yatırım yapmaktan imtina ettiklerini görmekteyiz.

Hazırda bulunan kurumlarımız’da sürekli kan kaybetmektedir.

İşsizlik Sorunun çözüm reçetesi TÜDEMSAŞ diye yıllardır yazılı ve görsel medyada söylemekteyiz. Gelinen noktada olumlu bir çalışmanın yapılmadığını üzülerek belirtmek durumdayız. Sivaslının tek umudu,ekmek kapısı TÜDEMSAŞ’tır

Tüm siyasilerimiz, Bürokratlarımız ve STK’larımız işsizlik sorununda yakınmaktadır her sivas’a gelmelerinde insanların iş istediğini bilmekteyiz.

Sivas Demiryolu Şehri olmalı olduğu takdirde İşsizlik biter.

Yıllar önce Sivas Demir yolu Şehri iken bu günlerde o konumdan çok uzak kalmıştır. Sivas´ın gelişmesi için iki önemli faktör Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve TÜDEMSAŞ´ın geliştirilmesidir. Yüksek Hızlı Tren Seferleri başlayınca ilimize kolay ulaşım ile birlikte para akışı ve yatırımlarda başlayacaktır.

TÜDEMSAŞ gelişirse şu anki Sivas piyasasına akan para aylık on milyon liraysa kırk milyon liraya çıkacaktır. Bu iki faktör Sivas´ta ki işsizliği bitirecek ve sanayileşmenin yerleşmesine sebep olacaktır.?

Sivas´ta işsizlik ve fakirlik yok olacaktır diyen,Şimdilik, YHT´nin 2 saat yolculuk süresince 9 istasyonda durması planlanıyor. Ankara´dan sonra Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli´nden sonra Sivas´a ulaşacak. Buralardan geçen Hızlı tren yerleşim yerlerine hem ticari hem sosyo-kültürel değer katacak olması bu illerin tanıtımı daha etkin hale gelmesiyle turizmi canlandıracak ülke ekonomisine katma değer sağlayacaktır.

TÜDEMSAŞ TÜRKİYENİN EN KÖKLÜ KURMLARINDADIR.

Amacımız Bağcıyı Dövmek değil, Üzüm yemektir.

Firmaların iş yapabilirliği ve ulaşımını kısaltacak ve üretimi destekleyen iş gücü yaratabilen yan sanayi kuruluşların buralarda daha etkin verimli hale gelmesi büyük kentlerdeki nüfus artışını durdurmak ve diğer illere teşvik sağlanması nüfus dağılımındaki dengeyi de sağlayacaktır.

Ankara´dan doğuya açılan kapı niteliğinde olan Sivas ve Kayseri´ye verilecek önem, ülke mozaiğini oluşturan toplum top yekun iş istihdamıyla daha iyi kalkınmaya imkan yaratacak ulaşımıyla sanayisiyle teknolojisiyle bilimle ve eğitim gibi alanlarda daha ilerlemenin isteği mevcuttur. Yerel Basınımıza İşsizlik konusunu Sürekli gündemde tutmalarında dolayı

Teşekkür ediyorum”İlk yorum yapan olun

Yorumlar