İstanbul’da Mahmutbey Kavşağı Bakanlık Tarafından Yenileniyor

Mahmutbey Kavşağı
Mahmutbey Kavşağı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kavacık Kavşağı-Mahmutbey Batı Kavşağı-Kınalı Kavşağı arası TEM Otoyolu ve bağlantı yollarında çok yoğun trafik olduğuna işaret edilerek, söz konusu durumun da yolda meydana gelen hasarların yapısal nitelikte ve sık aralıklarla olmasına neden olduğu aktarıldı. Açıklamada, bozulmuş yol üstyapısı nedeniyle yolun sürekli artan trafik hacmine yanıt veremeyecek duruma geldiği vurgulanarak, söz konusu çalışmanın Koronavirüs tedbirleri döneminde yapılması amacıyla ihale edildiği anlatıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:


“Toplam 96 kilometre uzunluğundaki otoyolun, 2020 yılı içerisinde birinci öncelikli kesimlerinin üstyapısı yenilenecektir. Öncelikle Mahmutbey Batı Kavşağı ile Çobançeşme Kavşağı arasındaki Basın Ekspres Yolu, akabinde ise Kınalı Kavşağı-Silivri Kavşağı arasında üstyapı onarımı hedeflenmektedir. Basın Ekspres Yolu’ndaki imalatlara bugün itibarıyla başlanılmıştır.”

Bakanlık, çalışmaları 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında ve trafik bulunmazken başlatarak Atatürk Havalimanı’na doğru en yoğun trafiğin yaşandığı Mahmutbey Kavşağı’nı tamamlamayı hedeflediğini bildirdi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar