Çevrimiçi Jenerik Video Hazırlama Siteleri

Çevrimiçi Jenerik Video Hazırlama Siteleri
Çevrimiçi Jenerik Video Hazırlama Siteleri

Videolara etkileyici bir başlangıç için şık ve ilgi çekici introlar tercih etmek her zaman için iyi bir yol. Fakat After Effects, Premiere gibi profesyonel video düzenleme programlarında bu tür introlar hazırlamak biraz zahmetli olabiliyor. Bu içeriğimizde, profesyonel bir programa gerek kalmadan intro hazırlayabileceğiniz, ücretsiz intro yapma programları arasından sizin için seçtiklerimize yer vereceğiz.


YouTube gibi çeşitli platformlar için hazırladığınız videoları daha profesyonel göstermek için yapabileceğiniz pek çok şey var. Bunların başında da şüphesiz etkileyici bir intro yapma seçeneği geliyor. Kısa ve vurucu bir intro sayesinde hedef kitlenizi videonun ilk saniyelerinden itibaren etkileyerek izlemeye devam etmelerini sağlayabilirsiniz.

İnternet ortamına yeni giren veya teknik becerisi fazla olmayan kişiler için bunu başarmak biraz zor olabilir mi? Aslına bakarsanız artık yüksek kaliteli videoları aşağıda paylaştığımız ücretsiz ve online en iyi 12 YouTube oluşturma programını kullanarak oluşturabilirsiniz.

Önerilen 12 YouTube İntro Oluşturma Programı

LightMV
LightMV, şık video introları oluşturmanız için fotoğraf ve metin eklemenize olanak veren hızlı ve etkin, online bir video oluşturma programıdır.Diğer rakiplerine göre şablon kitaplığı sınırlı olsa da temalarının tamamı ileri düzey tasarımcılar tarafından yapılmıştır. Yüksek kaliteli animasyon videolarına bayılacağınızdan eminiz.

IntroCave
IntroCave, kanalınız veya işiniz için intro, outro (videonun sonuna eklenen klip) veya logo animasyonu gibi çeşitli videolar oluşturmanıza olanak veriyor.Bu sitede profesyonel intro oluşturmak için iyi kalitede ve çok sayıda şablon bulacaksınız. Bu şablonların her birinde kendine özgü resim sayısı, logo ve metin gibi özellikler var.

Tube Arsenal
Tube Arsenal, özellikle YouTube kullanıcılarının kanallarına marka değeri katmalarına yönelik video oluşturmaları için tasarlanmış. 2D, 3D, uzun logo, kare logo ve diğer intro türleri arasından seçiminizi yaparak intro oluşturabilirsiniz. Ücretsiz YouTube introsunu bu uygulamayla yapmak için herhangi bir yazılım indirmenize gerek yok.

Renderforest
Renderforest, YouTube kanalınız için intro, outro veya açıklayıcı video, slayt gösterisi, mobil uygulama videoları, müzik imgeleri ve promosyon reklamları oluşturmanıza olanak veren güçlü ve online bir video ve animasyon oluşturma programı.İhtiyacınıza uygun olarak introlarınıza, 3D, netlik, renk, karanlık, parlaklık, tatil, patlama ve yanma efektlerini ekleyebilirsiniz.

Intro Maker
Intro Maker, logonuzu ve konunuzu öne çıkararak introlar hazırlamanıza olanak sağlayan bir platform. Kullanımı oldukça pratik olan Intro Maker, sunduğu intro şablonları üzerinden basit değişiklikler yaparak full HD introlar oluşturmanızı sağlıyor.  Intro Maker’da pek çok ücretsiz şablon mevcut.

Panzoid
Panzoid, tamamen ücretsiz ve oldukça geniş seçenek sunan başarılı bir platform. Güncel ve modern intro seçenekleriyle de tatmin edici olan Panzoid, birkaç dakika kurcaladıktan sonra kolayca alışabileceğiniz bir arayüze sahip ve intronuzu rahatça hazırlayabilirsiniz. Animasyon seçenekleri kısıtlı olsa da Panzoid aynı zamanda video düzenleme seçenekleri de sunarak bu açığını kapatıyor diyebiliriz.

Flix Press Renderforest
FlixPress, pratik ve hızlı bir şekilde intro hazırlamak isteyenler arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Kullanışlı olması ve geniş kütüphanesi dışında bu kadar sık tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise ücretli planlarının 0,83 dolar gibi düşük bir ücret üzerinden sunulması. FlixxPress’in ücretsiz planında ise 15 farklı şablon bulunuyor ve bu şablonlardan birini kendiniz için seçip düzenleyerek videolarınızda kullanabilirsiniz.

Videocreek
Introlar hazırlamanın yanı sıra videolarınıza yaratıcı dokunuşlar katmanızı ve Instagram, Facebook gibi mecralar için de eğlenceli video düzenlemeleri yapmanızı sağlayan Videocreek’i kullanmak oldukça kolay. Düzenleme yapmayı daha rahat kavrayabilmeniz için öğretici videolar da yayınlayan Videocreek, sınırlı bir ücretsiz plan sunuyor ancak ücretli planı için de eğer yoğun olarak kullanmayı düşünüyorsanız makul diyebiliriz.

Canva
Görece daha basit ve daha az hareketli introlar ve video taslakları oluşturmanızı sağlayan Canva’yı öne çıkaran nokta tamamen ücretsiz olması ve şablonlar üzerinde değişiklik yaparken özgür olma imkanı tanıması. Ancak hareketli animasyonlar ne yazık ki Canva ile mümkün değil.

Placeit
Dakikalar içinde hazırlayıp kaydederek kullanıma hazır hale getirebileceğiniz şahane introlar için en çok tercih edilen adreslerden biri de Placeit. Oldukça basit ve anlaşılır bir arayüze sahip olann Placeit ile hazırladığınız introları ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz ancak üzerinde bir filigran yer alıyor. Placeit’in şablon kütüphanesinin hayli zengin olduğunu belirtmekte fayda var.

Animaker
Birbirinden renkli ve eğlenceli intro şablonları sunan Animaker, kolayca hazırlayıp kullanabileceğiniz introlar arıyorsanız tercih edebileceğiniz adreslerden bir diğeri. Animaker ile sürükle-bırak yöntemiyle birkaç dakikada intronuzu hazırlayıp indirebilirsiniz. Animaker’ın ücretsiz planında ayda 5 video indirebiliyorsunuz ve videolarda Animaker’ın filigranı yer alıyor.

Invideo
Invideo, gerek intro yapımında gerek de özellikle reklam odaklı yaratıcı videolar hazırlamada size büyük yardımı dokunacak bir program. Renkli, güncel ve eğlenceli tasarımları ile yüzlerce seçenek sunan Invideo, ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve ayda 60 adet ücretsiz video hazırlamanıza olanak sağlıyor. Ancak videoların Invideo filigranı ile geldiğini hatırlatmakta fayda var.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar