EYBİS Sistemi Nedir, Nasıl Üye Olunur? EYBİS Bilet Nereden Alınır? EYBİS Bilet Çeşitleri

EYBİS Sistemi Nedir, Nasıl Üye Olunur? EYBİS Bilet Nereden Alınır? EYBİS Bilet Çeşitleri
EYBİS Sistemi Nedir, Nasıl Üye Olunur? EYBİS Bilet Nereden Alınır? EYBİS Bilet Çeşitleri

EYBİS Sistemi Nedir, Nasıl Üye Olunur? EYBİS Bilet Nereden Alınır? EYBİS Bilet Çeşitleri Yüksek hızlı tren ve Ana hat trenlerinin biletleri için geçerli olan EYBİS Elektronik Yolcu Bilet sistemini almak için izlemeniz gereken yollar.

EYBİS Sistemine Nasıl Üye Olunur?


TCDD’nin sunmuş olduğu hizmetleri kullanıyorsanız sizlere büyük kolaylık sağlayacak olan EYBİS üye olmanızı öneriyoruz. Elektronik ortamdan kolay bir şekilde almanıza imkan sağlayan bu bilet sistemine üye olmak için izlemeniz gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz.

Elektronik bilet olarak geçen EYBİS bileti, internet üzerinden almak oldukça kolay. TCDD sitesi üzerinden EYBİS üye olmak kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamaktadır. EYBİS üyeliği için TCDD resmi web sitesi üzerinde işlem yapabilirsiniz. TCDD sitesinin üst kısmında bulunan EYBİS menüsüne giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Üye olmak için Üye Girişi butonuna tıklamanız gerekmektedir. Açılan bölümde üyelik butonuna tıkladıktan sonra açılan formu zorunlu alanları atlamadan doldurmanız gerekmektedir. Bireysel ya da Kurumsal üyelikler için ise sağ üst kısımda yer alan seçeneği seçmelisiniz. Doldurmanız gerekli olan zorunlu alanlar şunlardır. (Bireysel Üyelikler İçin) E-Posta Adresi Şifre TC. Kimlik No, Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Cinsiyet, Cep Telefonu bilgileri doldurmanız gerekli olan zorunlu alanlardır.

Hatta kullanacağınız mail adresinin ve cep telefonu numaranızın kullanmış olduğunuz bilgiler olmasına özen gösteriniz. Bu sayede almış olduğunuz biletler sizlere elektronik ortamda gönderilecek ve bu sayede biletleriniz ile seyahat etme şansını yakalamış olacaksınız.

EYBİS Bilet Nereden Alınır?

TCDD Taşımacılık hizmetlerinde kullanılan EYBİS bilet sistemini almak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Yüksek Hızlı tren veya Ana hat trenleri ile yapacağınız seyahatlerde kullanılmak üzere alınacak olan biletleri internet üzerinden, TCDD noktalarından, PTT şubelerinden veya Müşteri hizmetlerinden alarak seyahat edebilirsiniz. Elektronik bilet olarak geçen EYBİS bileti almak için internet üzerinden kolay bir şekilde bilet alma fırsatınız bulunmaktadır.

TCDD Bilet Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

TCDD ile seyahat etmek istediğiniz zaman alacağınız biletler için öncesinden rezervasyon yapma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden rezervasyon işlemi yaptırmak istediğiniz zaman birçok nokta üzerinden rezervasyon yaptırarak sizlerde bilet almanın keyfini yaşamış olursunuz. İnternet hizmetlerini kullanarak, mobil uygulamalar kullanarak, müşteri hizmetleri üzerinden veya TCDD ile anlaşmalı olan yerler üzerinden bilet rezervasyonu yaptırma fırsatınız bulunmaktadır.

EYBİS Bilet Çeşitleri

Yüksek Hızlı Tren – YHT kullanmak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu ise EYBİS – Elektronik Yolcu Bilet Satış-Rezervasyon Sistemi için bilet çeşitleridir. TCDD Elektronik bilet uygulamasından dikkat çeken bilet türü aslında açık bilet uygulamasıdır. EYBİS açık bilet uygulaması daha uygun fiyatlar sunmaktadır. EYBİS açık bilet uygulaması yüzde 50 indirimli seyahat etme fırsatı ve istenildiği zaman kullanılma avantajı sunmaktadır.  EYBİS esnek bilet uygulaması ise açık biletlere göre yüzde 20 oranında daha pahalıdır. TCDD Elektronik esnek bilet uygulamasında 3 kez değiştirilme ve geri iade etme imkanı sunmaktadır. EYBİS esnek bileti geri iade ederek ödenen bilet ücreti geri alınabilir.

Passolig Başvuru Nasıl Yapılır

Esnek bilet olarak tabir edilen bilet türünün de diğer bilet türlerine göre %20 oranında daha pahalı olduğunu belirtelim. Ancak bu bilet türünün 3 kez değiştirilmesi ve aynı zamanda geri iade edilmesinin söz konusu olduğunu da belirtelim. Bu bileti almanız durumunda istediğiniz zaman bileti geri iade ederek paranızı alabilirsiniz.

 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar