Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile HAVELSAN Arasında İş Birliği

sivas bilim ve teknoloji universitesi ile havelsan arasinda is birligi
sivas bilim ve teknoloji universitesi ile havelsan arasinda is birligi

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Savunma Sanayisi alanında ihtisaslaşma hedefi doğrultusunda iş birliği kurmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda HAVELSAN’da gerçekleştirilen imza töreninde Genel Müdür Dr. Mehmet Akif NACAR ile Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL arasında iyi niyet anlaşması imzalandı.


TÜBİTAK UZAY, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK MAM ve TUSAŞ gibi önemli savunma sanayi kuruluşlarıyla iş birliği protokolleri imzalayan Üniversite, son olarak yerli ve millî imkanlarla geliştirilen HAVELSAN ile protokol imzaladı. Bu kapsamda birlikte çalışma olanaklarının araştırılması ve yapılması gereken çalışmaların sürdürülebilmesi amacıyla birlikte çalışma olanaklarını ve yöntemini belirleyerek birçok proje alanında çalışılabilmeyi planlamakta.

Yapılan bu anlaşmayla akademik personel ve öğrenciler yerli ve millî savunma sanayi ekipmanları için geliştirecek projelerde görev alabilme şansına sahip olabilecekler. Ayrıca öğrenciler geliştirilen projelerde yer almak, buralarda Ar-Ge çalışmalarına katılabilecek ve staj yapma imkânına sahip olabilecek. Böylece eğitimde, araştırmada, projede ve üretimde önemli hamleler gerçekleştirilebilecek. Üniversite Savunma Sanayi alanında ihtisaslaşma hedefleri doğrultusunda HAVELSAN’ın sahip olduğu tecrübelerden faydalanmak; HAVELSAN’a faydalı olabilecek Ar-Ge faaliyetlerini beraberce yürütmeyi tasarlamakta.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KUL, ülkemizin yerli ve millî savunma sanayi hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalarda yer almak ve katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolleri imzalamaya devam edeceğini ifade etti.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar