Şerit Testere Hakkında Merak Ettikleriniz

KARTES
KARTES

Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişi olan şerit testere kullanıcılara adeta bir kesim atölyesi imkanı sunar; yetenekli ve yaratıcı bir kişiyle, bu testere ile elde edebileceklerinizin sınırı yoktur. En basit tanımıyla, şerit testere, iki veya daha fazla tekerlek arasına gerilmiş, testere dişli kesintisiz bir metal şeritten oluşan uzun bıçaklı bir testeredir.


Peki, şerit testereler ne için kullanılır?

  1. Metal Kesme

Metal için özel olarak tasarlanmış bıçaklar şerit testerenin atıkları azaltırken ve daha iyi kontrol sağlarken aynı zamanda malzemeleri daha iyi kullanmasını da sağlar.

  1. Kereste Kesimi

Farklı ağaç kesme ihtiyaçları için birçok farklı bıçağa sahip şerit testereler ahşap kesimi için idealdir.

Günümüzde bi-metal, elmas uçlu ve azınlıkta olmak üzere karbon uçlu şerit testereler üretilmekte ve Soğuk iş, sıcak iş, kalıp, yüksek hız, otomat, sementasyon, imalat ve ıslah çeliklerinin, boru, profil, köşebent, U , I türü malzemelerin, bakır, bronz, aliminyum ve Paslanmaz malzemelerin kesimlerinde tercih edilmektedir.

Bi-metaller iki farklı özellikteki metalin beraberce oluşturduğu bir yapı özelliği gösterirler. Bi- metal üretim mantığı, iki farklı metalden bazı özellikleri kullanıma göre üstünlük sağlayan metalleri bütünleştirerek kullanmaktır. Bu parçalar düşük maliyet, hafiflik, yüksek mekanik dayanım, aşınma direnci ve korozyon direnci özelliklerini içermelidir.

Elmas testereler çok çeşitli kesim uygulamalarında diğer bimetal şerit testerelere göre daha hızlı kesim kabiliyeti ve daha uzun kesim ömrüne sahiplerdir.

Neden Şerit Testere İçin Kar-Tes Kesici Takımlar?

Kar-Tes Kesici Takımlar, Kurulduğu 1981 yılından beri metal kesim ve işleme sektöre yenilikçi, tecrübeli ve güçlü bakışıyla yön verir. Uluslararası markaları ile Türkiye‘de Lider konumda bulunan Kar-Tes, uzman ekibiyle ve geniş CNC hattıyla, daire testere bileme ve şerit testere kaynak hizmetlerini de sunar.

Kar-Tes güvencesindeki şerit testere ürün grubumuz, yüksek kalitesi, teknik yenilikleri ve üst düzeydeki müşteri memnuniyeti ile bilinen Röntgen markalı ürünlerden oluşmaktadır.

Bi Metal Şerit Testerelerden, Elmas Uçlu Şerit Testerelere, Karbon Çelik Şerit Testerelerden Kum Taneli Şerit Testerelere kadar tüm ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için Kar-Tes Kesici Takımlarla iletişime geçebilirsiniz.

Serit Testere Nedir
Serit Testere Nedir

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar