TCDD Yönetim Kurulu Üyeliğine Mahmut Sütcü Atandı

tcdd yonetim kurulu uyeligine mahmut sutcu atandi
tcdd yonetim kurulu uyeligine mahmut sutcu atandi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Mahmut Sütcü getirildi.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararamenin 8. inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mahmut Sütcü atandı.

Mahmut Sütcü Kimdir?  

Mahmut Sütcü 1968 yılında Samsun ili Bafra ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bafra ve Amasya’da tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1990 yılında Maliye bölümünden mezun oldu.

991 yılında açılan giriş sınavını kazanarak Hesap Uzmanı Yardımcılığı’na ve yeterlilik sınavında da başarı göstererek 1994 yılında Hesap Uzmanlığına atandı. 2003 yılında Baş Hesap Uzmanı oldu.

2002–2003 yıllarında 1 yıl süreyle Maliye Bakanlığınca görevli olarak İngiltere’de bulundu. 2004–2005 yıllarında İstanbul Dış Ticaret Vergi Dairesi Başkanlığında asaleten, bu görevimle birlikte Marmara Kurumlar Vergi Dairesi ve Boğaziçi Kurumlar Vergi Dairesi Başkanlıklarında da vekaleten görev yaptı. 2005 yılında Antalya Gelirler Bölge Müdürlüğüne vekalet etti ve Gelir İdaresinin yeniden yapılanması neticesinde 16.09.2005 tarihinde Antalya Vergi Dairesi Başkanı olarak atandı.

Ankara Vergi Dairesi Başkanı  olarak da görev yapmış olan Mahmut SÜTCÜ, şu anda Gelir İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2006, 2007, 2008 ve 2009 eğitim-öğretim yıllarında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü öğrencilerine Vergi Hukuku dersi verdi.

Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.”

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

1 Comment

  1. mahmut sütcünün tcdd ye yararı olacak..ilgisiz kişilere menfaat için böyle atamalar doğru değil..yönetim kurullarına ömrünü kuruma çalışmakla geçiren başarılı uzman kişiler yada kurumdan emekli fedakar çalışikan sevilen işlerin duayenine üyelikler verilmeli.

Yorumlar