Çene Ameliyatı Fiyatları

cene ameliyati
Abone Ol  


Çene bölgesi insanların vücudundan fonksiyonel olarak işleyen en önemli bölgelerden birisidir. Hem estetik açıdan önemli olurken hem de beslenme, konuşma ve solunum gibi hayati önem taşıyan işlevlerde etkin bir rol oynar. Çene yapısının bu fonksiyonları en iyi şekilde yapabilmesi için doğru yapıda olması gereklidir. Bazen doğuştan bazen de yaşanan kaza vb. durumlar nedeni ile sonrada çene yapılarında bozulmalar söz konusu olabilmektedir. İşte bu tür durumlarda tek çözüm olarak çene ameliyatı uygulamaları yapılmaktadır.

Çene ameliyatı uygulamalarında yapış bozuk olan alt ve üst çene deformelerini giderilmektedir. Doğumsal ya da sonradan oluşan alt ve üst çene bozukluklarının giderilmesi ve birbiri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için çene ameliyatları yapılmaktadır.

Çene ameliyatı fiyatları var olan deforme boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Sadece alt ya da sadece üst çenede yaşanan deforme sonucu fiyatlandırmalar farklı olurken, hem alt hem de üst çene için birlikte yapılması gereken ameliyatlarda fiyatlar farklı olacaktır. Bunun için Prof. Dr. Kemal UĞURLU ile iletişime geçebilirsiniz. Ön muayene ardından ne tür ve ne boyutta bir deformasyon olduğunu ve fiyatlandırmaları hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Ortognatik Cerrahi Nedir

Ortognatik cerrahi erişkin inşalarda var olan ve alt çene ve üst çenenin birbirine uyumlu bir şekilde konumlanmasını sağlayan cerrahi uygulamalarına verilen isimdir. Bazı hastalarda alt çene ve üst çene birbirine oturmaz. Veya ağız kapalı iken dişler birbirine oturmaz. Bu durumda çene ve diş pozisyonlarında oluşan hatalı birleşmeler hem fonksiyonel olarak hem de estetiksel açıdan rahatsızlık verecektir. Bu sorunları yaşayan erişkinler için devreye Ortognatik cerrahi girmektedir.

Ortognatik cerrahi uygulanabilmesi için çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının yetersiz kalması ve yüz estetiğinin bozulmuş olması gerekir. Yapılan bir ön muayene ile bu teşhis konulduktan sonra gerekli planlamalar yapılır ve cerrahi işlemler uygulanır.

Prof. Dr. Kemal UĞURLU çene ve Ortognatik cerrahi alanında en etkin ve başarılı olan hekimlerden birisidir. Kendisi ile iletişime geçebilir ve ön muayene için randevu talep edebilirsiniz.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar