Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer
Saç Ekimi Ne Kadar Sürer

Saç ekimi ne kadar sürer sorusuna kesin bir yanıt verilmemekle birlikte aşağı yukarı tahminde bulunulabilir.

Saç dökülmeleri kişinin ektireceği kök sayısı, yapılacak işlemin süresini etkileyeceği gibi bu sürenin operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun da payı vardır. Tek seans saç ekimi 3 bin ila 5 bin greft arası kök sayısı olarak değişebilir, bu da yaklaşık 6 ila 9 saat arasında değişkenlik gösterebileceği anlamına gelir. Seanslar istenilen seviyeye gelene denk birkaç defa gerçekleşebilir.

Saç dökülmesinin kişiler üzerinde hem ruhsal hem de fiziksel olarak bazı etkiler yaşanmasına neden olur. Saç dökülmesi seansının ne kadar süreceği sorusundan önce kişinin dökülen saçları için ne kadar greft ekilmesi gerektiği tespit yapılır. Saç ekimi yaptırılacak olan kişisi bu operasyonlar önce kendisini daha sonra da bir takım araştırma yapması gerekir.  Bu aşamada en kritik hiç şüphesiz doğru klinik ve ekimi operasyonu yapacak olan hekimin alanında uzman ve deneyimli kişiler olmasıdır şüphesiz. Fue Saç Ekimi ile Hair Transplant ve Sakal ekimi işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra saç ekimini gerçekleştirilecek olan kişinin saçların neden döküldüğü hekim tarafından tespit edilmesi ve saç köklerinin sağlıklı olup olmadığı tespiti yapılması gerekir. Stresten dökülen ile kronik sebeplerden dökülen saç seyrekleşmesi için birbirinden farklı teknikler kullanılabilir. Ekilecek olan saç köklerini greft adı verilir. Bu greftlerin içinde 1 veya daha fazla kök bulunabilir seanslar ise uygulanacak operasyonun adıdır. Rotary Clinic alanında uzman hekimi Mustafa Çiftçi ile her sorunuzun cevabını ve saç dökülme problemine kesin çare bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede İyileşir

Saç ekimi operasyonunun ardından iyileşme süreci genelde üç hafta içerisinde başlamış olur. Bu işlemin ardından hastaların 3 – 4 ayın ardından saçları dökülmeye başlar. Bu sürecin bir parçasıdır. Dökülen greftler ise yeniden büyümeye başlar ve dördüncü ayın sonunda yeniden büyüme oranında yaklaşık %30 – %40 arasında sıklaşma yaşanır. Bu süreçlerin sağlıklı işlemesinin ardından altıncı ayın ardından sıklıklarda %60’a varan sıklaşmalar yaşanması gerekir. Nihai sonuç ise operasyondan 1 yıl kadar sonra kendini göstermiş olur.

Rotary Clinic saç ekimi ve sakal ekimi işlemini hijyenik bir hastane ortamında, Mustafa Çiftçi gözetiminde güvenle yaptırabilirsiniz.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar