Geçici Çatalzeytin Köprüsü Ulaşıma Açıldı

gecici catalzeytin koprusu ulasima acildi
gecici catalzeytin koprusu ulasima acildi

Çatalzeytin-Türkeli ilçelerini bağlayan yolda, sel afeti sebebiyle yıkılan Çatalzeytin Köprüsü yerine inşa edilen geçici köprü ulaşıma açıldı. 2×2 prefabrik menfezler yerleştirilerek hizmete sunulan köprünün açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu yaptı.​​ Açılışta konuşan Bakan Karaismailoğlu, köprünün 4 günden az bir sürede yapıldığını belirterek, bütün bakanlıkların bölgede hayatı hızlıca normale döndürmek için özverili bir şekilde çalıştığına dikkat çekti.

“Yapılacak kalıcı projeler olası afet durumlarından etkilenmeyecek şekilde yapılacak”

Bölgede kalarak çalışmalara devam edeceklerinin altını çizen Bakanımız Karaismailoğlu, “Peyderpey ulaşım akslarımızı yoluna koyduk gibi. Acil olan ihtiyaçları giderdik. Kalıcı projelerimize de bir taraftan başladık. Bundan sonra yapacağımız kalıcı projeler böyle olası afet durumlarından etkilenmeyecek şekilde yapılacak” dedi.

“Sel bölgesinde dünyaya örnek bir çalışma ortaya konuldu”

Sel bölgesinde dünyaya örnek bir çalışma ortaya konulduğunu sözlerine ekleyen Karaismailoğlu, “Bundan sonra yapacağımız kalıcı projeler böyle olası afet durumlarından etkilenmeyecek şekilde yapılacak. Geçen yıl Giresun’da buna benzer bir afet yaşamıştık. Üzerinden bir yıl geçmeden oradaki kalıcı projelerimiz de bitiyor. Kastamonu ve Sinop üzerinde de bu projeleri çok daha kısa süre içinde bitirip hayatı normale döndüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar