Istanbul Dental Center Dental Aesthetics – Gingivektomi (Diş Uzatma)

citydent
citydent

İdeal Gülüş İçin Cerrahi Müdahale – Gingivektomi Ameliyatı… Son yıllarda diş hekimlerinden duyduğumuz gingivektomi nedir? Gingivektomi nasıl yapılır? Hadi daha yakından bakalım…

İstanbul Diş Merkezi kaliteli çalışmasından dolayı diş uzatma tedavisi için tercih edilebilir.

Dişeti hastalıklarının tedavisinde kullanılan gingivektomi, dişeti dokusunun cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Hasta olan veya estetik nedenlerle tedaviye ihtiyaç duyan diş etlerinde gingivektomi ile diş eti dokusu temizlenir ve diş eti hattına dolgu veya kuron diş yerleştirilir. Gülümseme kaslarının aşırı çalışması, üst çenenin normalden uzun anatomisi, dişlerin kısa olması, burun yapısının üst dudak şekline etkisi gibi faktörlerden kaynaklanan estetik problemler böylece ortadan kaldırılır.

Gingivektomi ameliyatı, diş fırçalama ile temizlenemeyen ve diş etleri arasında kalan gıdaların neden olduğu diş eti problemlerini de ortadan kaldırır. Gingivektomi sayesinde diş etlerinin aşırı görünümünün yanı sıra diş sağlığı sorunları da ortadan kalkar. Gingivektomi ameliyatı nasıl yapılır, Gingivektomi nedir, yazımızın devamında…

Gingivektomi nasıl yapılır?

Gingivektomi nedir sorunuzu cevapladıktan sonra gelelim gingivektominin nasıl yapıldığına… Tedavi öncesi diş eti ameliyatı nasıl yapılır diyenler için diş hekimleri uygulamanın ağrısız ve acısız olduğunu vurgulayacaktır. Bazı hastalar gingivektomi sonrası dişlerini sevmeyeceklerinden endişe duyarlar. Gingivektomiden önce diş etlerinden diş taşlarını çıkarmak için diş taşı temizliği ve kök yüzeyinin düzeltilmesi gerekebilir. Sonrasında lokal anestezi ile işleme başlanacaktır.

Gingivektomi sırasında bazı özel cerrahi aletler veya koter, lazer gibi cihazlarla diş etlerine şekil verilir. Gingivektomi, tedavi edilecek diş sayısına bağlı olarak birkaç dakika ile bir saat arasında sürebilir. Gingivektomi sonrası diş etlerine koruyucu bir bandaj yerleştirilir ve bu bandaj 10 gün diş etlerinde kalır. Uygulanan bu bandaj yeme içmeye zarar vermez. 10 günün sonunda kontrole giden hastanın tedavisi tamamlanır. 3-4 hafta içerisinde diş etleri normal görünümüne kavuşur ancak dokunun tamamen iyileşmesi 2-3 ayı alacaktır.

Sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olacaksınız.

Gingivektomi zararsız bir uygulamadır. Hastanın ideal bir gülümsemeye kavuşmasını sağlayan uygulama, estetik kaygıları ortadan kaldırır. Gingivektominin avantajları sayesinde hastanın sosyal ilişkileri güçlenir.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar