Çikolatanın Tadına Hazz’la Varın

Çikolatanın Tadına Hazz’la Varın
Çikolatanın Tadına Hazz’la Varın
Abone Ol  


Dünyanın en popüler tatlılarından biri olan çikolata aynı zamanda da en popüler ikramlıktır. Dünya Kakao Vakfı’na göre Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde insanlar yılda 3 milyon tozdan fazla kakao çekirdeği tüketmektedir. Çikolata yemek size yalnızca kendinizi iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda kalp ve beyin için de birçok olumlu etki sağlar. Hazz sektörünün yenilikçi isimlerinden biri olarak yalnız çikolata değil makaron çeşitleriyle de tatlı düşkünlerinin kalbinde özel bir yere sahiptir. Çikolata fiyatları ve makaron fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmekte olup Hazz geniş çeşitliliğe sahip ürünlerini en uygun fiyatlarla sizlerin beğenisine sunmaktadır.

Geçmiş zamanlarda Tanrıların yiyeceği olarak adlandırılan çikolata Theobroma kakao ağaçlarının meyvesinden elde edilir. Theobroma kakao ağaçları Güney Amerika’daki Amazon ve Orinoco nehri havzalarına özgü olup ağaçlar Meksika’dan Amazon Nehri’ne kadar geniş bir alana yayılmış bulunmaktadır. Çikolatanın popülaritesi arttıkça yetiştiricile Batı Afrika, Güney ve Güneydoğu Asya gibi bölgelerde de tarlalar kurmaya başladılar. Günümüzde dünya kakao üretiminin %79’u Gana, Nijerya, Fildişi Sahili, Endonezya ve Brezilya tarafından karşılanmaktadır.

Çikolata; çikolata likörü, kakao yağı, şeker, lesitin ve vanilya kullanılarak üretilir. Çikolata likörü fermente edilmiş, kavrulmuş ve sıvılaşana kadar öğütülmüş, kabukları çıkarılmış kakao çekirdeklerinden üretilir. Bu sıvı, kakao yağı ve kakao tozundan oluşur; her ikisi de kakao tohumunda doğal olarak bulunur. Kakao yağı kakao çekirdeklerinden elde edilen doğal bir yağdır. Ekstra kakao yağı çikolatanın lezzetini ve ağızda bıraktığı lezzeti artırır. Bunlara ek olara süt, meyve ve kuru yemiş de çikolata üretiminde kullanılabilen malzemelerdir.

Çikolata Sağlığa Faydalı mıdır?

Kilo alımına neden olduğu söylenen ve bu yüzden kötü bir üne sahip olan çikolata eşsiz lezzeti sayesinde milyonlarca kişinin en severek tükettiği gıda ürünlerinden biridir. Çikolata tüketimi uzun zamandır diyabet, koroner kalp hastalığı ve hipertansiyon gibi durumlarla ilişkilendirilmiştir. Diğer yandan çikolata yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Yapılan bazı araştırmalara göre çikolatanın kolesterol seviyesini düşürme ve hafızayı güçlendirme etkisi vardır. Çikolata kalorili bir gıda olduğundan tüketimi konusunda ölçülü davranılmalıdır.

Çikolatanın temel bileşeni olan kakao biyolojik olarak aktif fenolik bileşikler içerir. Bu çikolatanın sağlık açısından birçok faydası olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle eminiz ki bundan sonra çikolata yediğinizde kendinizi pek de suçlu hissetmeyeceksiniz.

Hazz En Kaliteli Ürünleri En Ekonomik Fiyatlarla Sizlere Sunuyor

İnsan vücuduna fiziksel ve ruhsal açıdan sayısız faydası olan çikolatanın sütlü, bitter ve beyaz çikolata olmak üzere farklı çeşitleri vardır. Ayrıca değişik lezzetlerde çikolatalar üretilmesi için çikolataların içerisine meyve ve kuru yemiş gibi ek malzemeler eklenmesi mümkündür.

Sütlü çikolata ve bitter çikolata en çok bilinen ve en sık tercih edilen çikolata çeşitleri olarak bilinir. Bitter çikolatanın içinde %50-70 oranında kakao bulunur. Bitter çikolataların daha acımsı bir tada sahip olmasının nedeni içindeki bulunan kakaonun miktarıdır. Kaliteli bir bitter çikolatanın içerisinde bulunan şekerin kakao tadını bastırmaması çok önemlidir.

Sütlü çikolatalar acımsı bir tada sahip olan çikolataları sevmeyenler için ideal ürünlerdir. İçinde %25 oranına kadar kakao bulunabilen sütlü çikolataların daha sütlü ve tatlı bir lezzeti vardır. Kendiniz ya da sevdikleriniz için damak tadınıza uygun çikolata ürünleri satın almak için hazz.com.tr adresini ziyaret edebilir, Hazz kalitesi ve güvencesiyle üretilen birbirinden lezzetli ürünleri keşfetme mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Hazz çikolata ve makaron kategorilerinde birbirinden özel ve çeşitli ürünler bulunmaktadır. Çikolata fiyatları ve makaron fiyatları ürünlerin gramajı, üretiminde kullanılan malzemeler, ambalajları ve daha birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hazz’ın alanında deneyim sahibi profesyonel ustaları tarafından en özel reçeteler kullanılarak üretilen Hazz Flower Special, Bol Fıstıklı Bitter Tablet Çikolata, Kalpli Kutuda Kalpli Sütlü Çikolata, Karamelli Rubyli Beyaz Tablet Çikolata Seti, Bol Fıstıklı Sütlü Tablet Çikolata, Kahveli Tablet Karamelli Çikolata, Bol Çikolatalı Bol Çeşnili Tablet Çikolata gibi birbirinden lezzetli ürünler sayesinde çikolatanın en güzel halini keşfedebilirsiniz.

Çikolatanın yanı sıra lezzetleri ve birbirinden şık tasarımlı kutuları ile ön plana çıkan makaron çeşitleri de Hazz kalitesiyle sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Farklı sayılarda ve farklı lezzetlerde ürünlerin bir araya gelmesiyle hazırlanan makaron kutularını satın alarak siz de sevdiklerinize hem şık hem lezzetli hediyeler verme imkanından yararlanabilirsiniz. Makaronların yanı sıra içerisinde farklı ürünlerin de bulunduğu Hazz Kolonya, Makaron ve Çikolata Seti, Hazz Makaron ve Çikolata Seti, Hazz Makaron, Kolonya, Kokulu Mum ve Çikolata Seti gibi ürünleri satın alarak son derece ince, şık ve sevdiklerinize kendilerini özel hissettirecek hediyeler sunabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken https://www.hazz.com.tr/ adresini ziyaret etmek; gerek kendiniz gerek sevdikleriniz için beğenilerinize en uygun ürünleri seçip satın alma işlemlerini tamamlamaktır. Bundan sonrası sizin için yalnızca tadı damaklarda kalacak bir lezzet şöleni olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar