Konteyner Ev, Hayatınıza Yeni Bir Renk Katar

konteyner ev
konteyner ev
Abone Ol  


Konut sahibi olmak isteyen sayısı gün geçtikçe artsa da maalesef enflasyon ve konut fiyatlarındaki artışlar sebebiyle çoğu kişi bu hayalinden vazgeçmek zorunda kalıyor ya da büyük bir borç altına giriyor. Çekilen krediler ödenemeyince, ev sahibi olmak eziyete dönüşüyor. Türkiye’de çok yaygın olmasa da yabancı ülkelerde konteyner evler, bu ekonomik sorunla baş etmede en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Günümüzde Türkiye’de de revaçta olmaya başlayan konteyner evler, normal evlere göre daha ekonomik seçenekler sunuyor alıcılarına. Üstelik her zevke ve bütçeye uygun. Detayları, haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Konteyner Konutlar Cebinizin Dostu

Revaçta olan konteyner ev beton evlere alternatif olarak üretilen kapalı mekanlardır. Ev olarak kullanılabilecekleri gibi daha başka birçok amaca hizmet eden bu yapılar hem ekonomik hem de pratik olmaları sebebiyle popülerleşmeye başladı. Günümüzde bir yaşam tarzı haline gelen minimalizmle birlikte konteyner evler, hem uzun dönem konaklama için hem de kırsal kesimlerde kısa dönemli tatil amaçlı kullanılmakta. Çok kısa sürelerde üretimi tamamlanan konteynerların monte süreçleri de bir o kadar kısa sürmektedir. Taşınabilir olması nedeniyle de ulaştırılması ve montesi oldukça kolaydır. Siparişinden sonra günler içinde tamamlanabilen bu yapılar, beton evlere kıyasla oldukça hızlı biten yapılardır. Kaliteli malzeme kullanıldığı zaman yıllara meydan okurlar. Doğal afetlere karşı dayanıklıdırlar.

Karmod Konteyner Konut Çeşitleri

Karmod konteyner konutları çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Uzun süreli konaklama opsiyonunun dışında dönemsel konaklamalar için de çok tercih edilir. Sonbaharda ormanların arasında, yanında ateş yakıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilieceğiniz küçük bir dağ evi kulübesi veya baharda toprağını ekip biçebileceğiniz, önünde bahçesi ve verandası olan, doğayla iç içe olduğunuz bir yazlık evi.

Konteyner evler

Hayal gücünüzün gidebileceği noktaya kadar çıkabilen konteyner konutlar, ev olarak kullanılmasının yanı sıra ofis olarak da kullanılabilmektedir. Kısa sürede monte edilip tamamlanması sayesinde gerekli olan ofis ortamını hemen temin edebilirsiniz. İnşaat alanlarında tuvalet, çamaşırhane vb amaçlarla da tercih edilir. 12 metreye kadar çıkabilen boyutlarda konteyner üretimi yapılmakta olup lüks konutlar da üretilmektedir. Bu yüzden, sevdiklerinizle beraber kuracağınız ortak bir yaşam alanı olarak da kullanılması mümkündür. Kalabalık aileler için iki ya da üç katlı konteyner evler de beton evleri aratmayacak cinstendir.

Aynı zamanda daha minimal, 30 metrekare konteynerlar da mevcuttur. “Tiny house” olarak adlandırılın bu minimal yapılar, banyosundan mutfağına, yatağından koltuğuna, içerisinde yaşamınızı devam ettirebileceğiniz her alanı bulundurmakta. Bu tür evler, akıllı dizaynları sayesinde ihtiyacınız olan tüm eşyaları içine alabilmekte. 2008 yılında başlayan küresel ekonomik krizden sonra başlayan Tiny house akımı, aslında ekonomik kriz sebebiyle ev alamayan vatandaşlar için Avrupa’da konaklama amacıyla ortaya çıkmıştı. Böylece daha az masraf çıkaran evlerde, daha uygun fiyatlarla hayatta kalmak mümkün olmuştu. Günümüzde ise, kapitalizme karşıt bir akım olarak gelişen minimalizm, tüketimin en minimal seviyede yapılmasının en doğru olduğunu söyler. Tiny house’lar da işte bu yüzden, bu akıma uygun olarak tekrar üretilmeye başlanmış ve Türkiye’de de ilgi görmeye başlamıştır.

Konteyner ev ic gorunus

Karmod Konteyner Evler için Güncel Fiyatlar

Karmod konteyner ve prefabrik yapıları, yüksek kalite ve teknolojiyle üretilmektedir. Ebat ve boyutlarına göre fiyatlar değişmekte olup fiyatları, 30.000 TL’den başlamaktadır. Normal ev fiyatlarıyla karşılaştırıldığında konteynerlar oldukça ekonomik seçenekler sunmaktadır. İnşaat alanlarında, kısa dönemli kapalı alan gereksinimleri karşılayabilecek olan konteynerlar, yapı firmaları tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Hareket ettirilebilir bir yapı olması sebebiyle de bu tür yapılarda ve alanlarda büyük avantajlar sağlamaktadır. Yüksek teknolojiyle üretilen Karmod konteynerların duvar ve çatıları, sandviç panellerle yapılmıştır. Sandviç paneller, ısı yalıtımı sayesinde bu alanda tasarruf edilmesini sağlar.

Böylece evi ısıtmaya daha az bir bütçe ayırabilmenizi kolaylaştırır. Konteyner konut tercih ederken sandviç panel kullanılıp kullanılmadığını iyice araştırmanız gerekmektedir. Kimi eski model veya ikinci el konteynerlarda bu sistem bulunmadığı için alıcıya başta ekonomik gelen fiyatlar sonradan daha fazla masraf çıkarmaktadır. Buna ek olarak, korozyon ihtimaline karşı kaynaksız sistemle üretilen konutlar, daha dayanıklı yapılar sunmaktadır. Daha güncel fiyatlar ve detaylı bilgi için Karmod websitesinden veya iletişim numaralarından Karmod prefabrik yapı teknolojilerine ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar