Turistik Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatları Belli Oldu

Turistik Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatları Belli Oldu
Turistik Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatları Belli Oldu
Abone Ol  


Pandemi nedeniyle ara verilen Turistik Doğu Ekspresi’ne duyulan özlem bu ay nihayet sona eriyor. 28 Mart 2020 tarihinden beri ara verilen seferlere TCDD 15 Aralık Çarşamba günü yeniden başlıyor.

Ankara’dan kalkan Kars’a doğru hareket eden yolcular hem farklı lezzetleri tadıyor hem tarihi ve kültürel değerleri görme imkanına kavuşuyor.

Trenler Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek. Tren eski Ankara Garından hareket edecek.

2022 Turistik Doğu Ekspresi Bilet Tarifesi

Turistik Doğu Ekspresi’nin 2022 fiyatları da belli oldu. 15 Aralık’ta başlayacak Turistik Doğu Ekspresi’nin 2 kişilik yataklı kompartma için kişi başı fiyat 650 TL olarak belirlendi. Yani 2 kişilik bilet aldığınızda oda fiyatı 1300 TL olacak. Henüz biletler satışa çıkmadı. Ancak ilk yolculuk 15 Aralık’ta olacak.

Bilet almak için TCDD ebilet sayfasından bilgi alabilirsiniz. Turistik olmayan Doğu Ekspresinin tek kişilik pulman bileti ise kişi başı 68 lira.

Turistik Doğu Ekspresi, Ankara-Kars yönündeyken Erzincan’da 2 saat 20 dakika, İliç’te 3 saat ve Erzurum’da 3 saat duruyor. Kars – Ankara yönündeyken Divriği’de 2,5 saat ve Bostankaya’da 3,5 duruyor. Oysa Doğu Ekspresi Ana Hat Treni’nin molaları sadece birkaç dakika sürüyor.

Turistik Doğu Ekspresi; Erzincan, Erzincan-İliç, Erzurum, Sivas-Divriği ve Sivas-Bostankaya istasyonlarında uzun süreli durarak yolcularının sadece Kars’ı değil, güzergahında bulunan Sivas, Erzurum ve Erzincan’ı keşfetmeleri için de imkan tanıyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar