Ay Yıldız Yerleşkesi İçin Güvenlik Sistemleri Çalıştayı Düzenlendi

Ay Yıldız Yerleşkesi İçin Güvenlik Sistemleri Çalıştayı Düzenlendi
Ay Yıldız Yerleşkesi İçin Güvenlik Sistemleri Çalıştayı Düzenlendi
Abone Ol  


MSB Müşterek Projeler Şube Müdürlüğü personelinin katılımı ile Ay Yıldız (Müşterek Karargâh) Proje Güvenlik Sistemleri Çalıştayı düzenlendi

ASELSAN tarafından her ay düzenli olarak yayımlanan ve ASELSAN’daki gelişmelerin ve haberlerin derlendiği a-bülten’in Aralık 2021 sayısı yayımlandı. Yayımlanan yeni bültenle birlikte, Ay Yıldız (Müşterek Karargâh) Projesi kapsamında Güvenlik Sistemleri Çalıştayı düzenlendiği duyuruldu. Ay Yıldız Proje Güvenlik Sistemleri Çalıştayı, Millî Savunma Bakanlığı Müşterek Projeler Şube Müdürlüğü personelinin katılımı ile düzenlendi.

ASELSAN’ın milli ve özgün teknolojileriyle ciddi katkılar sunmayı hedeflediği Ay Yıldız Projesi kapsamında Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları bir yerde toplanacak. 890 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ve toplamda 12 milyon 620 bin metrekare alanda konumlanacak yerleşke, Türkiye’nin en kritik ve büyük projelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Güvenlik Sistemleri Program Direktörü Tanju Karagöz’ün açılış konuşması ile başlayan çalıştayda, 2018 yılında Millî Savunma Bakanlığı tarafından ASELSAN’ın görevlendirildiği Ay Yıldız Yerleşkesinin güvenlik senaryo ve projelerinin oluşturulması konularında bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirildi.

ASELSAN kritik tesis güvenliği konsepti sunulduğu çalıştayda, ASELSAN Proje Yönetim ve Sistem Mühendisliği metodolojisi anlatıldı. Özgün güvenlik sistemleri ve bileşenleri hakkında bilgilendirmelerinde yapıldığı programda, projenin uygulandığı şantiye sahasının güvenlik ve emniyetinin sağlanması için ASELSAN tarafından teslim edilmiş olan sistemler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kaynak: DefenceTurk

İlk yorum yapan olun

Yorumlar