TCDD Yerinde Çözüm Ekibi, Milli Yük Vagonu Teslim Töreni’ne Katıldı

TCDD Yerinde Cozum Ekibi Milli Yuk Vagonu Teslim Torenine Katildi
TCDD Yerinde Çözüm Ekibi, Milli Yük Vagonu Teslim Töreni'ne Katıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Metin Akbaş, “Yerinde Çözüm Ekibi” ile birlikte Sivas’ta bir dizi incelemelerde bulundu. Sivas’ta bulunan demiryolu yatırımları ile ilgili çalışmaların son durumunu inceleyen Genel Müdür Akbaş, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ’nin (TÜRASAŞ) yerli ve milli olarak ürettiği 40. Platform Tipi Milli Yük Vagonu Teslim Töreni’ne katıldı.

Sivas’ta mevcut ve yapımına devam edilen demiryolu çalışmalarını tetkik eden TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, Yerinde Çözüm Ekibi ile birlikte çeşitli temaslarda bulundu.

Genel Müdür Akbaş ve beraberindeki heyet, TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünde tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen 40. Platform Tipi Milli Yük Vagonu TCDD Taşımacılık AŞ Teslim Töreni’ne katıldı.

Törene TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, TÜRASAŞ Genel Müdürü Metin Yazar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürü Murat Baştor, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezi Başkanı Mükremin Kara, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bürokratları katıldı.

Törenin ardından Sivas’ta TCDD 4. Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür Akbaş, Bölge Müdürü V. Hasan Arı ile personelden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkiye’yi bölgenin lojistik üssü haline getirecek merkezlerden olan Sivas Lojistik Merkezini de ziyaret eden Akbaş, gelinen son durumu istişare etti.

Genel Müdür Akbaş ve Yerinde Çözüm Ekibi incelemelerinin ardından Bölge Müdürlüğünde bir araya gelerek demiryolu çalışmaları hakkında brifing aldı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar