Dilan Çıtak Tatlıses Kimdir? İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Tatlıses Kaç Yaşında, Annesi Kim?

Dilan Çıtak Tatlıses Kimdir? İbrahim Tatlıses'in Kızı Dilan Çıtak Tatlıses Kaç Yaşında, Annesi Kim?
Dilan Çıtak Tatlıses Kimdir? İbrahim Tatlıses'in Kızı Dilan Çıtak Tatlıses Kaç Yaşında, Annesi Kim?

Arabesk şarkıların önde gelen isimlerinden İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak da tıpkı babası gibi sahneleri tercih etmiştir. Küçük yaşlarda müzik eğitimi aldı. Dil ve müzik eğitimi için de Amerika’ya gitti. Peki, Dilan Çıtak annesi kimdir? sorularının cevabı bu haberimizde..

Dilan Çıtak, 1989 yılında doğdu. ABD’deki eğitimi ardından Türkiye’de İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünde öğrenim gördü. Babası gibi şarkıları ile adından söz ettiren Dilan Çıtak’ın annesi ise Işıl Çıtak’dır.

Dilan Çıtak Tatlıses Kimdir?

Çıtak, 2 Aralık 1989 tarihinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda müzikle ilgilenmeye başladı. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde okudu. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmayı sürdürdü. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya giden Dilan Çıtak, “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Ardından Türkiye’ye dönerek İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünde eğitimini sürdürdü.

Işıl Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak ’ın annesi Işıl Çıtak ’ın iddiası, ilk kez 1988 yılında basına yansımıştı. Tatlıses ’in “Kara Zindan” filminin çekimlerinde reji asistanlığı yapan ve 8 Şubat 1990 tarihinde ünlü türkücüye babalık davası açan Çıtak ’ın iddiası, “Maddi bir şey istemiyorum, babalığı kabul etsin yeter” sözleriyle gazetelere yansımıştı. Çıtak, basına Tatlıses ’le 1988 yılının mart ayında Ankara ’daki bir otelde birlikte olduklarını ve hamile kaldığını söylemiş, tanık olarak da şarkıcı Emrah ’ı göstermişti.

Dilan Citak Tatlises Annesi
Dilan Citak Tatlises Annesi

İbrahim Tatlıses Kimdir?

İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya geldi. Asıl soyadı ise Tatlı’dır. Babasının adı Ahmet annesinin adı ise Leyla’dır. Babası Urfa’da ciğecilik yapan bir esnaftır. İbrahim Tatlıses Ahmet ve Leyla çiftinin 7 evladından biriydi. Tatlıses’in babası Arap, annesi ise Kürt kökenlidir.

2005 yılında Erbil konserinde ise Tatlıses “Babam Türk, annem Kürt, ben Türk oğlu Türk’üm size Türkiye’den selam getirdim” diyerek izleyenleri selamlamıştır. İbrahim Tatlıses, arabesk sanatçısı olarak bilinir ancak o aynı zamanda şarkıcı, yapımcı, oyuncu, yönetmen ve program sunuculuğunun yanında iş adamıdır. İnşaatta türkü söylerken Adanalı bir sinemacı tarafından keşfedildi. İlk başlarda Adana’da daha sonra Ankara’ya gelerek burada gazinolarda, pavyonlarda sahne aldı.

1974’te Ankara’daki Kınalı Pavyon’da söylediği “Ayağında Kundura” ile ünlenerek önce Ankara Radyosu’na, sonra da bir yılbaşı gecesi televizyona çıktı. Çiğköfte, lahmacun dahil gıda sektöründe de kendinden söz ettiren bir isimdir. Tatlıses, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ile Orta Doğu’da da tanınmaktadır. İbrahim Tatlıses’in bir diğer lakabı ise “İmparator”dur.

İbrahim Tatlıses, zor bir çocukluk geçirdiğini sık sık dillendirirken şu dikkat çekici örneği verir: “Çocuktum. 20 kuruş fazla kazanmak için sinemalarda ‘Haydi buz gibi su’ diye bağırarak su satıyordum. Bir gün koltukta oturan bir adam birden yerinden kalktı. ‘Sus ulan eşek, seni mi dinleyeceğiz’ diye suratıma 4 tokat attı. Ve o yediğim tokatlar beni buralara kadar getirdi”

İbrahim Tatlıses kazandığı ünün ve paranın yanında bir çok sayıda düşman da kazanmıştır. Bu nedenle 14 Mart 2011 tarihinde program çıkışı silahlı bir çetenin saldırısına uğramış ve ölümden dönmüştür.

İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi ve Çocukları Kim?

İbrahim Tatlıses ilk evliliğini ünlü olmadan önce Adalet Durak ile yaptı. Bu evlilikten ikisi kız 3 çocuğu oldu. Bu çocukların en büyüğü Ahmet Tatlı kamuoyunda tanınan isimlerden biridir.

İkinci evliliğini ise 1979 yılında Perihan Savaş ile yaptı. Bu evlilikten Melek Zübeyde isimli bir kız çocuğu oldu.

Üçüncü evliliğini ise Derya Tuna ile 1983 yılında yaptı. Bu evlilikten İdo isminde bir çocuk doğdu. Şu anda kamuoyunun yakından tanıdığı İdo Derya Tuna’nın oğludur.

İbrahim Tatlıses, Derya Tuna’dan sonra Asena ile evlendi. Uzun bir süre Asena ile birlikte yaşadı.

İbrahim Tatlıses’in Derya Tuna’dan sonra Ayşegül Yıldız ile 2011 yılında evlendi. Bu evliliğinden Elif Ada isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi.

İbrahim Tatlıses’in Işıl Çıtak isimli bir kadından da evlilik dışı çocuğu var. Onun da adı Dilan Çıtak’tır. Dilan Çıtak 2013 yılında ortaya çıkmış, İbrahim Tatlıses’in babası olduğunu söylemiştir. Yapılan DNA testlerinden sonra kızın onun olduğu kesinleşmişti.

İbrahim Tatlıses en son 2021 yılında Gülçin Karakaya ile evlendi. Bu evlilik de resmi değil imam nikahlı bir evliliktir.

İbrahim Tatlıses’in çocukları şunlardır:

  • İlk evliliğinden yani Adalet Durak’tan olan çocukları: Ahmet Tatlı, Gülden Tatlı, Gülşen Tatlı
  • İkinci evliliği yani Perihan Savaş’tan olan çocukları: Zübeyde Melek Akkaş
  • Üçüncü evliliği: Derya Tuna ile yaptı. Bu evlilikten İdo Tatlıses doğdu.
  • Dördüncü evliliği: Ayşegül Yıldız’dan Elif Ada
  • Evlilik dışı: Işıl Çıtak’tan Dilan Çıtak isimli kızı var.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar