Diş Beyazlatma Uygulamaları

Dis Beyazlatma Uygulamalari
Dis Beyazlatma Uygulamalari

Güzel gülüşler yaratmak için uygulanan diş estetiği tedavisi yöntemleri, günümüzde birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Dişlerden kaynaklı gülüş estetiği kaygılarını gidermek için en çok uygulanan tedavilerden diş beyazlatma, implant ve zirkonyum diş kaplama çözümlerinden birisi veya tamamı ile kişinin dişlerinden kaynaklı hissettiği endişeler son bulabilmektedir.

Bu yöntemler arasında en ekonomik yöntem diş beyazlatma sayılabilir. Dişlerdeki mevcut sararmaları diş yapısından uzaklaştırmak için kullanılan diş beyazlatma, öncelikli düşünülmesi gereken tedavi olmalıdır. Eğer ki dişlerde fonksiyonel veya kötü görünüme sebep olan çapraşıklık yok ise, diş beyazlatma tedavisi hakkında bilgi edinmeye başlamak, akılcı çözüm olur.

Diş Beyazlatma Uygulamaları Neden Tercih Edilmelidir ?

Doğal dişleri kullanarak gülüş estetiğine sahip olmak, her kişinin de öncelikli tercihi olmalıdır. Diş hekimlerinin de tavsiyeleri bu yönde olmalıdır. Problemsiz dişleri kaybetmeden ve dişlerin bakımlarını düzgün yaparak hayat sürmek, en konforlu ve en kaliteli hayatı bize sunar.

Diş beyazlatma uygulamaları diş etlerinde problem olmayan sağlıklı bireylere uygulanabilir. 16 yaş altı kişilerde uygulanması önerilmez. Gelişimin henüz yeterli düzeyde olmama ihtimali dolayısıyla 16 yaş ve sonrası kişiler diş beyazlatma tedavisine uygun görülür. Hamile bayanların da diş beyazlatma düşüncelerini doğumdan sonraya hatta emzirme dönemini de geçirmiş olmaları önem taşır. Hamileler için bilinen ve kanıtlana bir zararı olmasa da riskler, tedaviyi ertelemeye sevk eder.

Bazı kişiler diş estetiği tedavilerinin süreçlerinden dolayı, tedaviye başlamaya yanaşmayabiliyor. Bu gibi durumlarda dişler sadece beyazlatma tedavisi ile estetik görünüme kavuşabilecek durumda ise, kişiler vakit kaybetmeden tedavilerine başlayabilir. Ofis tipi diye geçen ve diş kliniklerinde gerçekleştirilen diş beyazlatma ile, 40 dakika gibi bir sürede dişlerde istenilen renk tonu elde edilebilmektedir.

Diğer yöntem ise, zirkonyum diş kaplama uygulamasıdır. Diş etleriyle en uyumlu görüntü veren zirkonyum dişler, aynı zamanda en estetik görüntü yaratan kaplama dişlerdir. Kaplama diş tedavileri içinde en sağlam yapıya sahip olan zirkonyum, metal desteksiz olmasına rağmen uzun yıllar sorunsuz kullanım vaat eder. Kaplama tedavisi düşünene ve metal alerjisi olan kişilerin, sorgusuz sualsiz zirkonyum dişleri düşünmeleri gerekir.

Neden Zirkonyum Dişleri Düşünmeliyim ?

Kaplama diş olmasına rağmen sağlam bir yapıya sahip olan zirkonyum dişler, diğer alternatif dişlere göre daha sağlam yapıdadır. Bu sebeple zirkonyum dişlerin kazalarda ya da travmalarda, zedelenme ve kırılma gibi durumların ihtimali, alternatiflerine nazaran daha azdır.

Bazı dişlerin yapısal sebeplerden dolayı var olan renklenmeleri, diş beyazlatma ile beyazlamayabilir. Bu gibi durumlarda beyazlatmaya alternatif ve en yakın uygulama izmir zirkonum diş olmaktadır. Doğal dişler kadar estetik görünüm veren zirkonyum dişler, kaliteli malzeme ile üretilirse, kolay kolay sararmalara maruz kalmazlar. Bu sebeple bile tercih edilmesi için yeterlidir.

Ortodonti tedavilerin pahalı geldiği durumlarda, zirkonyum dişler hayat kurtarıcı olmaktadırlar. Kişiler, dizilim bozukluğu olan az sayıdaki dişleri için ortodonti tedavisi düşünmek istemeyebilmektedirler. Herkesin bütçeleri diş teline uygun olmayabilir. Bu ve benzer durumlarda olan kişilerin imdadına, zirkonyum diş tedavisi yetişmektedir.

Zirkonyum Dişler, soğuk sıcak gıdalardan kaynaklı diş sızlamalarına karşı dirençlidir. Kişi diş sızlamasını denilen durumu zirkonyum dişler ile yaşamaz. Sigara, çay, kahve gibi alışkanlıkların tüketimlerinden dolayı doğal dişlerde yaşanan renk değişimleri, zirkonyum dişler ile en aza indirgenir. Bakımları yeterli ve düzgün yapıldığı takdirde bu tarz alışkanlıklar olsa bile aynı rengini koruyabilir.

Kayıp dişler yerine uygulanan implant tedavisi de en çok tercih edilen diş estetiği yöntemlerinden biridir. En muhteşem alternatif diş olan İmplantlar, titanyum malzemeden üretilmesi sebebiyle de sapa sağlam yapıya sahiptir. Süreçleri, cerrahi işlem sonrasında yerleştirilen implantın iyileşmesini beklenmesinden dolayı uzun olabilmektedir. Fakat tedavi sonunda bir ömür sürebilecek konforlu bir diş sağlığına erişmek mümkün.

İmplant tedavisi, çene gelişimini tamamlamış, çenesinde yeterli sayıda kemik bulunan ve sağlığı tedaviye elverişli olan her bireye uygulanabilir. Kişiler gelişimini tamamlamış olsa da çene kemiklerinde yeterli sayı olmamaktadır. Bu durumlarda çene cerrahları tarafından kemik nakli veya kemik tozu ekme tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede kişiler düşündükleri izmir implant tavsiye diş hekimleri ile sorunsuz bir implant tedavisi sürecine başlayabilirler.

İmplantlar ve Tedavileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

En başta ‘’implant tedavisi acıtır mı?’’ diye bolca yapılan aramalara istinaden demek isteriz ki implant tedavisi ağrılı bir tedavi değildir. En basit işlem olan diş çekimi sırasında bile bölgesel anestezi uygulanmaktadır. İmplant yerleştirmek için uygulanan cerrahi operasyon sırasında işlem gören bölge uyuşturulur. Bu şekilde ağrı duyulmanın önüne geçilmiş olur. İğne korkusu olanlara da spreyler yardımıyla enjeksiyonun gireceği nokta uyuşturularak iğnenin vereceği hafif acının hissedilmesi önlenir.

İmplantların kanser yaptığı söylentisi de asparagas haberdir. Günümüzde kansere sebep olduğu ile ilgili herhangi bir bilimsel araştırması yoktur. Vücuda titanyum malzemesinin kalıcı olacak şekilde yerleştirilmesinin, bazı kişilerde endişe yaratması sebebiyle kulaktan kulağa yayılmış yanlış bir bilgidir. İmplantlar, insan sağlığına zarar vermezler.

‘’İmplant dişlere sahip olan kişilerin MR çektirmesi yasaktır’’ bilgisi de yanlış bir bilgidir. MR cihazları metal materyalleri kendilerine doğru mıknatıs gibi çekerler. Bu sebeple implantın da bu duruma maruz kalacağı düşüncesi vardır. Fakat İmplantlar metalden değil titanyumdan üretilmektedirler. Kişiler implantlarıyla sorunsuz bir şekilde MR çektirebilirler.

’Vücut implantları zamanla reddeder’’ bilgisi de doğru değildir. İmplantlar titanyum malzemeden üretilirler. Vücudumuz, titanyum ile sorunsuz bir uyum içerisindedir. Zamanla bu uyumun bozulması gibi bir durumda olmaz. Bu korkuyu yaşayan kişilere demek isteriz ki implant tedavisi güvenli bir tedavidir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar