Yeni Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Yeni Afyonkarahisar Valisi Kubra Guran Yigitbasi Kimdir Kac Yasinde ve Nereli
Yeni Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararname ile 10 ilin valisi görevden alındı, 20 ilin valisi değişti. Görevden alınan 9 vali, Vali Mülkiye Başmüfettişliği’ne, 1 vali ise Teftiş Kurulu Başkanı görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli

Kübra Güran Yiğitbaşı (Doğum tarihi 1979, Ankara ) Türk bürokrat, Akademisyen ve Yazar. 12 Mayıs 2022’de T.C. Resmî Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı valiler kararnamesi ile Afyonkarahisar valisi olarak atandı.

1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine gerçekleştirdiği çalışmasıyla yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde 2012 yılında, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını bitirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 12 Mayıs 2022’de T.C. Resmî Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı valiler kararnamesi ile Afyonkarahisar valisi olarak atandı.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar