İstenmeyen Tüyler Artık Sorun Olmaktan Çıkacak

istenmeyen tuyler icin cihaz
istenmeyen tuyler icin cihaz

Vücudunun farklı yerlerinde bulunan kıllardan kalıcı olarak kurtulmak isteyenler, lazer epilasyon Mersin uygulaması ile beraber bu konuda aradıklarını etki şekilde elde etmeyi başarıyor. Karakucak Klinik uzmanları bu aşamada akıllarında yer eden soruların her birinin cevabını en iyi şekilde vermeyi hedefliyor.

Günümüz dünyasında artık kadın ya da erkek fark etmeden pek çok kişi istenmeyen tüy sorunu için en etkili çözümleri bulmak adına araştırmalar yapmaya devam ediyor. Her ne kadar daha önceki dönemlerde lazer epilasyon Mersin konusunda çok fazla alternatif karşılarına çıkmamış olsa da şimdilerde Karakucak Klinik bünyesinde yer alan ve birbirinden farklı sistemlere sahip cihazlar ile beraber bu konuda en iyi çözümlerin elde edilmesi sağlanıyor. Her geçen gün lazer epilasyon konusunda birbirinden farklı isimler ortaya çıkıyor olsa da insanların bu aşamada seçimlerini dikkatli bir şekilde yapmalarının önemi son derece büyük. Çünkü aksi halde yalnızca insanlar tekrardan vücutlarında çıkan kıllardan şikayetçi olmuyor. Aynı zamanda işlem sırasında yanlış şekilde yapılacak olan uygulama ile beraber ne yazık ki epilasyonun yapıldığı bölgede yanıklar meydana gelebiliyor. Bu tarzda olumsuzluklar meydana gelmeden lazer epilasyon Mersin uygulamasıyla istediği sonuçları almak isteyenler, Karakucak Klinik uzmanları ile iletişime geçerek akıllarındaki soruların her birinin cevaplarını almış olacaktır.

Hangi Bölgeler İçin Lazer Epilasyon Yapılabilir?

Kıl köklerine yapılan lazer atışları ile beraber istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin tercih ettikleri lazer epilasyon Mersin uygulaması için artık çok farklı özelliklere sahip cihazlar kullanılmaya başlandı. Böylece insanlar bu uygulamayı vücutlarının her bir bölgesi için hiçbir sorunla karşılaşmadan tercih edebilmektedir. Kadınların yaklaşık olarak %80’i bacak, koltuk altı ve genital bölgeleri için tercih ederken erkeklerin büyük bir kısmı da sırt, göğüs ve sakal hizası bölgeleri için lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. Bununla beraber bacaklarında ve kollarında fazla oranda tüylenme olan erkekler de yaptıracakları birkaç seanslık uygulama ile birlikte bölgedeki tüylerin seyrelmesini sağlayabileceklerdir.

istenmeyen tuyler

Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Sıklıkla Yapılmaktadır?

En iyi şekilde lazer epilasyon Mersin uygulamasının sonuçlarının elde edilebilmesi adına ilk aşamada Karakucak Klinik tarafından cilt yapısı ve vücuttaki kılların kökleri dikkatlice incelenmektedir. Ağırlıklı olarak lazer epilasyon uygulaması 6 ila 12 haftada bir gerçekleştirilmektedir. Bunun nedeni ise kıl köklerinde yer alan pigmentlerin yeterli orana gelmesinin beklenmesidir. Bu aşamada sürenin 6 haftadan erken 12 haftadan geç olmaması önemlidir. Lazer epilasyon sırasında seans süresi sırt ve tüm bacak gibi bölgelerde yarım saat ile bir saat sürebilirken dudak üstü bölgesinde ise 1 ila 2 dakika sürmektedir.

Şimdilerde lazer epilasyon Mersin uygulaması için farklı cihazlar kullanılıyor olsa da bu cihazların tamamı tüylerin aktif döneminde etkili olmaktadır. Bilindiği üzere vücutta bulunan tüyler farklı dönemlerde aktif faz ve dinlenme dönemine girmektedir. Lazer epilasyon Mersin uygulaması sırasında aktif kıllar lazer epilasyondan etkilenir. Daha sonrasında da dinlenme fazlandaki tüyler aktif hale gelmiş olur. Bir sonraki uygulama aşamasında ise aktif hale gelmiş olan diğer tüyler yok edilir.

Dışarıdan bakıldığı zaman lazer epilasyon Mersin uygulaması çok kolay gibi görülse de herhangi bir olumsuz durumun meydana gelmemesi adına yapılacak olan uygulamanın her bir aşamasında dikkatli olmak gerekir. Kısa bir süre içerisinde vücudunun farklı bölgelerinde yer alan kıllardan etkili şekilde kurtulmak isteyenler, https://www.karakucakklinik.com/ üzerinde konu ile alakalı gerekli bilgileri alabilirler. Böylece yaz ya da kış fark etmeden yılın her anı pürüzsüz bir cilde sahip olmanın keyfini çıkartırlar.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar