Nostaljik Müziğin Yaşayan Efsaneleri Yarım Asırdır Sahnelerde Işıldıyor

Nostaljik Muzigin Yasayan Efsaneleri Yarim Asirdir Sahnelerde Isildiyor
Nostaljik Müziğin Yaşayan Efsaneleri Yarım Asırdır Sahnelerde Işıldıyor

Türkiye’nin yetiştirdiği en güçlü seslerden olduğu onu dinleyen herkes tarafından kabul edilen Erim Düzgün 1968 yılında çocuk denecek yaşta çıktığı sahnelerde aynı enerji ve performans ile devam ediyor.

Uzun yıllar İzmir eski Bergama Restoran’da, piyanist merhum Mahmut Arsev ile program yapan Erim’in yolu, daha sonra, Atalay Noyaner işletmesi olan Maksim Gazinosu’nda piyanist İlhan Saygın ile kesişiyor ve Erim İlhan ikilisi olarak 60’lar, 70’ler, 80’lerin nostaljik şarkılarını birlikte yorumluyorlar. Güçlü sesiyle Türkiye’nin büyük vokallerinden biri olmak yerine, düzenli aile yaşantısını bozmamak adına İzmir yerelinde kalmayı tercih eden Erim ve İlhan ikilisi sevenleri ile buluşmayı sürdürüyor. Özellikle sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği gecelerde sahne alan ikili ayrıca Çeşme Pırıl Otel’de ve Pasaport Mekan-ı İstanbul’da düzenli olarak program yapıyor.

“Eskiye özlem belli bir yaştan sonra her insanda çoğalıyor” diyen Erim, kendisinin yaşadığı dönemin müzikleri ile daha çok mutlu olduğunu, ancak bazı yeni nesil şarkıları da kaliteli bulduğunu ve repertuarına aldığını özellikle belirtiyor.

Müzik ile birlikte kendilerine ait ticari işlerini de başarı ile sürdürmekte olan ikili, sahnelerde “Group Duo Band” adı altında iki kişilik dev orkestra olduklarının kanıtını yaptıkları her programda ispatlıyor ve kendilerini seven izleyicileri ile daha uzun yıllar birlikte olmayı diliyorlar.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar