Alerji Kaşıntı Kremi İsimleri

Alerji Kasinti
Alerji Kasinti

Alerji kaşıntı kremi birçok üründe beyaz yapıları ve kortizon içermeyen formülleri kaşıntıların yatışmasına yardımcı olurken cilt bariyerlerinin yeniden yapılanmasında etkili olur. Böylece cildin iyileşmesine yardımcı olurken kaşıntı hislerinin ortadan kalmasına yardımcı olur.

Birçok farklı ürün öne çıkarken bu alanda en çok kullanılan ürünler arasında;

 1. Bepanthol Sensiderm 50 gr KaşıntıGiderici Krem
 2. Bepanthol Sensiderm 20 gr KaşıntıGiderici Krem
 3. Mustela Stelatopia İntense 30 ml Kızarıklık ve KaşıntıGiderici Krem
 4. Head & Shoulders 400 ml Derinlemesine Temiz KaşıntıGiderici Şampuan
 5. Ducray Dexyane Emollient Krem KaşıntıKarşıtı 400 ml Nemlendirici Krem gibi birçok ürün vardır.

Kaşıntı farklı zaman dilimlerinde herkeste meydana gelebilecek durumlar arasındadır. Alerjik kaşıntılar çok sayıda insanların etkilenmesine neden olan yaygın durumların başındadır. Kaşıntılı cildi olanlar belirtilerin hafiflemesini sağlamak için birçok farklı topikal losyon yer alır. Bunlar tipik bir şekilde üç farklı aktif bileşenlerde karakterize edilerek öne çıkar.

 1. Topikal steroidler; Enflamasyonların azalmasını sağlar.
 2. Topikal antihistaminikler; Alerjiye bağlı bir şekilde histaminlerin azalmasına yardımcı olur.
 3. Topikal anestezikler; Cildin uyuşmasında etkili olur.

Fenistil Jel

Fenistil jel eczanelerden satın alınabilen ürünler birçok alanda kullanılabilir. Arı sokmalarından böcek ve sinek ısırıklarına, yüzeysel hafif yanıklardan güneşten meydana gelen yanıklara, iltihapları olan cilt hastalıklarına kadar birçok alanda kullanılır.

Kurdeşen gibi birçok sağlık sorununda rahatlıkla kullanılabilen bir ilaç olurken içerisindeki etken maddeden dolayı son kullanma tarihine dikkat edilerek kullanılması gerekir. Kullanım alanları genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. Kaşıntıların geçmesi
 2. Isırılma
 3. Güneş yanıkları
 4. Bilimum sivrisinek ısırıkları
 5. Dimentinden maleat içeren mucizevi ilaçlar arasındadır.

Kullanım yüzeyleri daha çok ihtihapları bulunmayan cilt hastalıkları sırasında oluşan kaşıntılardan döküntülere kadar tüm cilt yüzeylerinde kullanılabilir. Kullanım sırasında ciltlerde farklı komplikasyonlar gözlenirse anında doktora gözükmek gerekir. Aksi durumlarda ciltlerde daha farklı sorunlar gözlenebilir. Olası alerji durumlarında anında ilaçları kesmek ve doktora danışarak, kullanım için uygun mu değil mi karar vermek gerekir.

Fenistil Jel hakkında Eczacı Nihat Bilgin, bu içerikte ‘’ https://hepsiecza.net/fenistil-jel-nedir-ne-ise-yarar-5-onemli-faydasi/ ‘’ detaylı bilgi vermiş dilerseniz daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Benzer Reklamlar

1 Trackback / Pingback

 1. Alerji Kaşıntı Kremi İsimleri – RayHaber – Ciltbakimlarim.com

Yorumlar