Amerikan Kolejlerinin Kuralları, Avrupalılardan Farkı Nedir?

Amerikan Kolejlerinin Kurallari Avrupalilardan Farki Nedir
Amerikan Kolejlerinin Kurallari Avrupalilardan Farki Nedir

Her ülkedeki eğitim sistemi benzersizdir. Üniversite eğitiminde farklı türde konular, ana dallar ve yaklaşımlar vardır. Bazı hükümetler yüksek öğrenim konusunda daha muhafazakar ve katı olma eğilimindedir. Bazıları – disiplin sıçramasıyla kendini gerçekleştirme özgürlüğünü destekler. Yine de bu konu ile ilgili yüzlerce araştırma yapılmış, çalışmak için okumanın tek bir kuralı yok. Her yol kendine özgüdür ve çeşitli faydalar sağlar. Ve şimdi bu yaklaşımların doğasını, nasıl çalıştıklarını ve temel farkın ne olduğunu anlamak bizim sorumluluğumuzdur. Hepsinin işe yaradığı aşikar. Bununla birlikte, en iyi şekilde yararlanmak için rekabet avantajlarını birleştirmek en iyisidir.

Önemli kural farklılıkları

Dünyayı dolaştığımızda, Amerika ve Avrupa’yı karşılaştırırsak, insanların hayatlarında önemli bir fark görebiliriz. Çalışma biçimleri, aile kurma biçimleri ve boş zamanlarını geçirme biçimleri farklıdır. Kolejleri ve genel olarak eğitimlerinin de çok farklı olduğu oldukça açık. Örneğin, birisi rahat çalışabilir ve bir makalenin bir tezden nasıl farklı olduğu hakkında ayrıntılara girmeyebilir ve birisinin yüksek bir puan almak ve bir sonraki eğitim dönemine geçmek için çok uğraşması gerekir. Farklı iş yükleri nedeniyle herkes zamanını farklı şekilde harcar ve farklı öğrenme yaklaşımları vardır. Kişisel araştırma önerisi yazma, araştırma yapma, yazma gibi bazı zor görevler nedeniyle bir deneme vb. birçok öğrenci zamandan tasarruf etmek ve iyi yazılmış bir araştırma önerisi almak için Writix.com‘a dönmeyi tercih eder. Bu eğitim sistemleri arasındaki gerçek farkı hissedin. Bunlardan biri üniversite etkinlikleri olurdu. Amerikan kolejleri öğrencilerin kendi yaptıkları tiyatrolar, yardım fuarları ve balo partileriyle doluyken, Avrupalılar parti açısından çok fakir. Tabii ki, dersten sonra bir şeyler içmeleri veya Cuma gecesi küçük bir toplantı yapmaları muhtemeldir. Ancak, Avrupa’da, özellikle kolej tarafından düzenlenen büyük etkinliklerin düzenlenmesi yaygın değildir. İkinci nokta tek tip olacaktır. İnanması zor, ancak birçok Amerikan kolejinde üniforma olması muhtemeldir. Mutlaka hepsi aynı görünmüyor, ancak kesinlikle aynı rengi, baskıyı ve tasarımı paylaşıyorlar. Öte yandan, Avrupalı ​​öğrencilerin üniforma giymeleri garip bir şekilde doğal değil. Avrupalılar eğitimin başlangıcından itibaren kıyafetleriyle kendilerini ifade etmekte özgürdürler ve herhangi bir kurumla sınırlı değildirler. Küçük fark da bir mola zamanı. Avrupa’da, öğrencilerin dersler arasında daha fazla zamanı vardır ve bir sınıftan diğerine geçmek için zamana sahiptir ve ayrıca yolda bir şeyler atıştırmak için yeterli zamana sahiptir.

Amerikan ve Avrupa eğitimindeki benzerlikler

Bu kıtalar eğitim sistemlerinde dikkate değer farklılıklar paylaşsalar da, birçok ortak noktaları da var. Birincisi, gerçekten önemli bir şey, eğitimin insanların hayatındaki yeri olacaktır. Özellikle belirli alanlarda bir dereceye sahip olmak çok tercih edilir, ancak bu bir seçim meselesidir. Hiç koleje veya üniversiteye gitmemiş, liseden mezun olmuş ve ilgili deneyimler kazanmak veya zamanlarını hobilerine veya dünyayı keşfetmeye adamak için doğrudan işe giden çok sayıda insan var. Nitekim doktor, avukat, mühendis gibi diplomasız elde edilemeyecek işler de vardır. Bununla birlikte, özel eğitim gerektirmeyen daha birçok iş var. Bir sonraki, eğitimin maliyeti olacaktır. Bir üniversite eğitimi normalde çok pahalıdır. Bunun gerçek nedeni, çoğu okulun özel olmasıdır. Çalışmak ve daha büyük ve daha iyi bir şey icat etmek için finansmana ihtiyaçları var. Ancak bu aynı zamanda öğrencilerin mezun olduktan sonra bu kurumlarda iş bulmaları için bir fırsattır. Kolejler, en iyi öğrenciler için birbirleriyle rekabet eder, böylece gelecekte onların çalışanı olurlar. Ayrıca, en iyi öğrencilerin bu kolejlere girebilmesini sağlamak için hibeler ve burslar da vardır ve ayrıca alt sınıflardan yetenekli öğrencilerin modern eğitime erişimi vardır. Son fakat en az değil, öğrenciler tarafından tamamlanan ödev düzeyine yönelik tutum olacaktır. Her iki eğitim sistemindeki kurallar, intihal ve aldıkları makalelerin, araştırma makalelerinin ve ödevlerin genel kalitesi konusunda çok katıdır. Bu aslında her iki sistemin de başarısı için önemli bir faydadır.

Amerikan Kolejlerinin Kurallari Avrupalilardan Farki Nedir

Sonuç olarak, Amerikan ve Avrupa okullarının kuralları o kadar da farklı değil. Evet, çeşitli yaklaşımlar ve ana dallar var, ancak asıl mesele piyasa uzmanlarına hazır mezun olmaktır. Her kolej veya üniversitenin, kurum için başarı vakalarının sayısını artırmak için en yüksek motivasyonlu öğrencileri kaydetme eğiliminde olduğu çok açık. Her ikisi de, öğrenciler parlak bir üniversite hayatına yönlendirilmeye istekli olduklarında, genç bir üniversite hayatını kısıtlama eğilimindedir. İkisi de ilgileniyor
Ancak, gerçekçi koşullar, birini diğerinden daha büyük yapan şey nedir? Öğrencilerin gerçek ihtiyaçlarını ve piyasadaki gerçek talebi görmek çok önemlidir. Kuralları oluştururken ve onlarla genç beyinleri şekillendirirken öğrencinizin çıkarlarını göz önünde bulundurmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlamalıdırlar. Bu, bu insanların gelecekte kim olacağına karar verecek, herkesin daha büyük bir gücü olan, yaşamı değiştiren bir yaşam zamanıdır.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar