Başkentli Kadınlara Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Baskentli Kadinlara Okul Oncesi Cocuk Gelisimi ve Egitimi
Başkentli Kadınlara Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 22 Ağustos 2022’da daha önce düzenlenen “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programının ikincisi düzenleneceği duyuruldu.

ABB’nin, Başkentli kadınların hayatını kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü projelerden biri olan “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programının ikincisinin başlayacağı açıklandı.

İkincisi düzenlenecek ve 22 Ağustos 2022’de eğitimleri başlayacak olan “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” programına lise ve dengi okullardan mezun olan kadınlar katılabileceği duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek

Toplamda 380 saatlik ücretsiz ve uzman eğitmenler tarafından A’dan Z’ye verilecek “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” sayesinde kursa katılan kadınlar; çocukların gelişimsel özelliklerini ayırt etme, etkinliklerle çocukların gelişimini destekleme, buna uygun gelişimsel etkinlikler planlama ve bu konudaki temel bilgi ve becerileri öğrenmek imkânı bulacak. Kursu başarıyla tamamlayan kadınlar Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı Kariyer Ofislerinde bakım elemanı arayan aileler ile bir araya getirilecek. Bu sayede aileler bakım elemanı ihtiyacını karşılarken, kursu bitiren kadınlar ise istihdam olanağı bulabilecek.

22 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak eğitime katılmak isteyen kadınlar 12-17 Ağustos tarihleri arasında bakiciannekursu.ankara.bel.tr adresi üzerinden kayıt yaptırabilecek.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar