Diş Hekimliği Dünyadaki En İtibarlı Meslekler Arasında Yer Alıyor

Dis Hekimligi Dunyadaki En Itibarli Meslekler Arasinda Yer Aliyor
Diş Hekimliği Dünyadaki En İtibarlı Meslekler Arasında Yer Alıyor

Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yumuşhan Günay, üniversite tercih dönemindeki gençlere diş hekimliği mesleği ve Üsküdar Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu imkanlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Diş Hekimliği’nin dünyadaki en itibarlı meslekler arasında yer aldığını aktaran Prof. Dr. Günay, “Diş hekimliği, Türkiye ve dünya ölçeğinde en itibarlı meslekler arasında yer alıyor. Öğrencileri hekimliğin bilgi dünyasıyla tanıştırırken aynı zamanda uygulayıcı olarak sanatın heyecan dolu dünyasına da adım atmalarına imkan sağlıyor.” ifadelerinde bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde temel tıp eğitiminin 2 yıl boyunca tıp fakültesiyle aynı içerikte eğitim verdiğini ve etik değerler ile düşünmeyi öğretmeyi de amaçladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Günay, “Görsel yapılandırma ve form eğitimi, güzel sanatlar fakültelerinin temel sanat eğitimi düzeyinde 3 sömestr boyunca güzel sanatlar hocaları tarafından veriliyor. Öğrencilerin gelecek yolculuklarına donanımlı bir şekilde çıkabilmeleri için 4’üncü sınıfta yoğun bir yazılım ve robotik eğitimi veriliyor. Ayrıca 5’nci sınıfta da mesleğin uygulamasındaki etik değerler ve düşünmeyi öğretmek amacıyla yine yoğun bir etik, deontoloji ve felsefe eğitimi sunuluyor.” dedi.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar